Šis jautājums tika uzdots lai saprastu vai respondentiem ir nojausma, kas vispār ir datoratkarība un vai zina kāpēc tāda rodas. Vairākās atbildēs mēs redzam vienu un to pašu atbildi- ilgi sēžot pie datora, un spēlējot spēles ilglaicīgi. Tas liek mūsu smadzenēm atstāt reālo pasauli, un nokļūt iedomu pasaulē, kur mēs varam visu, kur ir vairākas dzīvības, un viss rodas pats no sevis. Sekas datoratkarībai var būt arī nesaskaņas ar vienaudžiem, skolas kavēšana, nemācīšanās, agresīva uzvedība, un laika izjūtas zaudēšana. Cilvēks var nosēdēt pie datora visu dienu spēlējot sev tīkamu spēli, un viņš nemaz nepamanīs, kas notiek apkārt, ārā ir diena, vai nakts. Viņam tas būs arī vienaldzīgi, jo ilgi pavadot laiku tā, rodas miega traucējumi, un pēc laika, jau vairos vispār nenāk miegs, pazūd realitāte sajūta, un tad ir atkal grūti pieslēgties īstajai dzīvei. Viens no iemesliem kāpēc rodas datoratkarība ir pārlieku daudz brīvā laika, un tad tas tiek izmantots pavadot spēlējot spēles, vai „sērfojot” internetā, sazinoties ar citiem. Tā ir bieži novērojama jauniešu vidū, un ar to var saskarties jebkurš, kuram ir pieejams dators.
Secinājumi
Hipotēze ir apstiprinājusies. Pret datoratkarību ir jācīnās.
Datoratkarība ir tik pat nopietna un bīstama cik narkotiku, smēķēšanas un alkohola atkarības. Pret šo atkarību ir jāizturas nopietni.
Ar katru gadu pasaulē un Latvijā strauji pieaug datoratkarīgo skaits.
Skolās ir vairāk jaizglīto skolēni par datoratkarību, tās sekām uz cilvēkiem.
Bērniem vairāk ir jānodarbojas ar aktīvām brīvā laika nodarbēm.
Datoratkarība sabojā cilvēku gan ārēji, gan iekšēji. Arēji - sabojāta redze, mugurkaula deformācija, kā arī cilvēkus ietekmē datora negatīvais starojumu. Iekšēji – cilvēks, spēlējot spēles, sāk domāt vai nevajadzētu pamēģināt arī reālājā dzīvē to pašu, ko spēlēs un viņš var nokļūt bīstamās situācijās reālajā dzīvē.
Cilvēkiem, kļūstot datoratkarīgiem, sajūk reālā dzīve ar virtuālo un šie indivīdi sajūk prātā vai sliktākajā gadījumā uztaisa pašnāvību.
…