2.1. Magnētiskais lauks
Dabiskais magnētiskā lauka fons veidojas vairākiem komponentiem. Viens ir zemes veidotais komponents (Zeme veidoja kā pastāvī gais magnēts), cits komponents veidoja saules aktivitātes, atmosfēras procesu rezultātā.
Magnētiskais lauks vienmēr veido noslēgtas līnijas ap strāvu, kas to rada. Ap monitoriem esošas magnētiskais lauks veidojas novirzes sistēmas tinumos, kas atrodas uz kineskopa un kalpo elektronu kūļa vadīšanai.
Statiskais magnētiskais lauks ap monitoru tikpat kā neatšķiras no dabiskā (Zemes) un ir apmēram 50mT.
Manīgā magnētiskā lauka lilums birojos ir 10 – 1000 nT, to izraisa elektroinstalācia utt. Attālumā, kādā no monitora sēž operators, šī vērtība ir daži simti nT.
2.2. Elektrostatiskais lauks
Monitorā iebūvētais transformators veic strāvas pārveidošanu no 22 V uz 10000 V (melnbaltjajā monitorā) līdz 30000 V (krāsainajā monitorā). Šis process izveido elektrostatisko lādiņu arī uz monitora ekrāna.
Starp lietotāju (parasti negatīvais pols) un monitora ekrānu (parasti pozitīvais pols) rodas elektrostatiskais lauks. Elektriski izlādētās daļiņas (piemēram, putekļi) pārvietojas turp un atpakaļ.
Ladziņš ir jādabū nost no ekrāna. Ražotājam jālieto īpaši pārklājumu, kas sastāvs no elektrību vadoša stikla, vai arī jāpiedāvā atsevišķi tāda paša materiāla filtri.
2.3. Elektromagnētiskais lauks
Lauks staro cauri lietotāja ķermenim un rada elektromagnētiskās svārstības.
Ražotājs var izveidot ekranēšanas sistēmas: piemēram, metālisku šaiju. Vai arī iestrādāt papildus spoli, kas kompensētu radīto magnētisko lauku.
…