Mūsdienās elektroniskās ierīces kļūst arvien daudzfunkcionālākas un sarežģītākas. Ja agrāk operētājsistēmas bija tikai datoriem, tad tagad tās jau ir mobilajiem telefoniem. Pat daudzām sadzīves ierīcēm nepieciešama speciāla programmatūra. Ja ierīce satur programmatūru, tad var uzskatīt, ka ieslēdzot ierīci notiek ielādes process, kura laikā ierīce tiek sagatavota darbam.
Ielādes process ierīcēm var būt ļoti atšķirīgs – tas var saturēt ierīces darbaspēju pārbaudi un signalizāciju par kļūdām, kas ir ļoti būtiski sarežģītām ierīcēm, lai vienkāršotu to remontu un apkalpošanu. Tāpat ielādes procesā var notikt nepieciešamās programmatūras kopēšana no tās glabāšanās vietas uz citu atmiņas apgabalu, vai dažādu programmatūras sākotnējo parametru iestādīšana un iepriekšējo lietotāja uzstādījumu ielādēšana pašreizējai darba sesijai.
Ierīču pamatprogrammatūra kļūst arvien brīvāka no aparatūras – ja agrāk tā bija lielākoties tikai nolasāma bez iespējām lietotājam kaut ko mainīt, tad mūsdienās daudzām ierīcēm programmatūra atrodas pārrakstāmos datu nesējos – Flash ROM mikroshēmās, cietajos diskos. Tas dod lietotājam iespēju pielietot ierīces ražotāja piedāvātos programmatūras labojumus, kas var gan izlabot kļūdas ierīces darbībā, gan dot ierīcei jaunu funkcionalitāti.…