Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:905536
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.11.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  IEVADS    3
  DATORGRAFIKAS PROGRAMMU KLASIFIKĀCIJA    4
1.1.  RASTRGRAFIKAS PROGRAMMAS    4
1.2.  VEKTORGRAFIKAS PROGRAMMAS    5
2.  CAD/CAM PROJEKTĒŠANAS PROGRAMMAS.    7
3.  IESKATS AUTOCAD 2007    8
4.  MAZLIET PAR TURBOCAD – ALTERNATĪVA AUTOCAD    2
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    13
Darba fragmentsAizvērt

Datorgrafikas programmu klasifikācija.


Datorgrafikas programmas starp lietojumprogrammām šobrīd ieņem lielu īpatsvaru, to lietojums ir ļoti daudzveidīgs un arī šo programmu darbības principi ir ļoti atšķirīgi. Visu šo programmu kopīga iezīme – informāciju var attēlot grafiskā veidā.
Konkrētas datorgrafikas programmas izmantojuma iespēju kādā cilvēka radošās darbības jomā, lielā mērā nosaka šīs programmas darbības princips, galvenokārt, tas, kādā formā tiek saglabāts grafiskais attēls datora atmiņā. Visas datorgrafikas programmas var iedalīt vektorgrafikas un rastrgrafikas programmās. Tomēr jāatzīmē, ka ļoti daudzas vektorgrafikas programmas ļauj izmantot failus arī rastrgrafikas formātā un pastāv iespēja veikt failu pārveidojumus vienā vai otrā virzienā.

1.1 Rastrgrafikas programmas

Rastrgrafikas programmās viss attēls sastāv no atsevišķiem kvadrātveida punktiem – t.s. pikseļiem, un informācija par attēla elementiem datora atmiņā tiek glabāta speciālos rastra masīvos. Katram pikselim tiek piešķirti tādi raksturojumi kā koordināta, krāsa un spilgtums.
Rastrgrafikas failos informāciju par katra pikseļa krāsu visbiežāk kodē ar 1, 4, 8, 16 vai 24 bitu bināru kodu. Šī koda binārciparu (bitu, pozīciju) skaitu sauc par krāsu dziļumu, un tas nosaka maksimāli iespējamo attēla krāsu skaitu. Attēlam, kura krāsu dziļums ir 1 bits, iespējamas tikai divas krāsas – melna un balta. Ar krāsu dziļumu 24 biti iespējams attēlot vairāk nekā 16 miljonus krāsu. Attēlojamo krāsu skaitu var aprēķināt kā 2x, kur x ir krāsu dziļums (piem. 224 = 16777216).
Rastrgrafikas formātos maksimālais attēla izmērs parasti ir 65536x65536 pikseļi. Glabājot datora atmiņā liela izmēra attēlus, ar augstu krāsu dziļumu, tie aizņem ļoti lielu atmiņas apjomu. Tāpēc katram attēla lietojumam jāprot racionāli izvēlēties nepieciešamo attēla izšķirtspēju, krāsu dziļumu un faila formātu. Lai samazinātu failu uzglabāšanai nepieciešamo atmiņas apjomu, izmanto dažādus failu formātus un datu
saspiešanas metodes – ar un bez informācijas zuduma. Piemēram, JPG formāts
apvieno vienādas krāsainības un spilgtuma punktu koordinātes, kas atrodas viena otrai blakām, un uzdot tikai to grupas koordinātes, tā būtiski ietaupot faila izmēru.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties