Šī referāta ietvaros tiek izpētīts pēc zinātniskās literatūras (organizāciju psiholoģijas teorijas), kas ir grupa (komanda), kā tā veidojas un kādas lomas ieņem to dalībnieki, kā arī atklātas priekšrocības un grūtības, kas var rasties komandu darbā.
Potenciāli komandas darbam uzņēmumā ir ļoti liela loma. Tomēr ir arī uzņēmumi, kuros komandas darbs neeksistē, jo pastāv autoritāra tipa lēmuma pieņemšanas kultūra. Piemēram, daudzi uzņēmumi bijušajās Padomju Savienības valstīs atrodas kaut kur pa vidu starp autoritāra tipa uzņēmumiem un demokrātiska tipa uzņēmumiem, kuros tiek izkopts un attīstīts darbs grupās.
Esošajā ekonomiskajā situācijā komandas darbs neapšaubāmi kļūst vēl nozīmīgāks. Te var jautāt, kāpēc mēs esam nonākuši līdz šādai krīzei pasaules ekonomikā. Iespējams tieši tādēļ, ka daudzos uzņēmumos vēl joprojām ir autoritāra lēmumu pieņemšanas kultūra. Tas nozīmē, ka uzņēmuma politiku nosaka viens vai divi cilvēki, kas atrodas uzņēmuma vadībā, bet pārējo darbinieku un ekspertu balsis paliek neuzklausītas. Kā „Grupu lomas teorijas” autors Meredits Belbins ir izteicies: „Skatoties uz to, kā Amerikā bankrotā nonāk arvien vairāk banku, man rodas jautājums, vai tiešām šajās bankās eksperti neparedzēja šādus rezultātus. Protams, ka eksperti jau ilgu laiku zināja, ka šāds rezultāts ir sagaidāms, bet viņu balsis netika sadzirdētas un ņemtas vērā. Un tas ir tieši organizācijas struktūras un lēmumu pieņemšanas kultūras dēļ. Šādās lielās organizācijās ir liels skaits komandu. Ja šī komandas darba potenciāls tiktu attīstīts un izmantots pienācīgi, es nedomāju, ka visa pasaule tagad būtu nonākusi šādā situācijā."…