„Viss plūst un viss mainās” tā ir teicis viens no grieķu gudrajiem. Tā tik tiešām arī notiek, tomēr mainoties pasaulei, mainās arī apkārtējā vide, rodas jaunas iespējas, bet rodas arī jaunas problēmas. Pasaules tirgus kļuvis piesātināts un Latvijai, pēc iestāšanās Eiropas Savienībā, jārēķinās ar vissīvāko konkurenci.
Lai izturētu konkurenci, nepieciešamas pilnveidot visu, kas darīts līdz šim. Jāmeklē jauni ceļi un iespējas, atsakoties no visa liekā un nevajadzīgā, kam šobrīd nav nekādas vērtības. Pats galvenais, jāmaina veids un attieksme, kā izglītot cilvēkus un organizēt procesus uzņēmumā. Visi uzņēmumu vadītāji, lai viņiem būtu vislabākie darbinieki – patstāvīgi, kompetenti, ar augstu atbildības sajūtu, lai varētu viņiem uzticēties un paļauties visās jomās. No darbiniekiem ir atkarīga visa uzņēmuma pastāvēšana un attīstība. Lai iegūtu tādus darbiniekus, jāveic ļoti liels darbs, kas pirmām kārtām saistīts ar darbinieku motivēšanu. Šodienas apstākļos darbinieki pamazām apzinās savu nozīmi uzņēmuma veiksmīgā pastāvēšanā. Diemžēl Latvijā ne vienmēr pievērš pietiekamu uzmanību cilvēku faktoram. Pastāv cerības, ka ar laiku situācija Latvijas uzņēmumos varētu būtiski mainīties.
Tāpēc šī darba mērķis ir parādīt, kādā veidā var ietekmēt darbiniekus, izmantojot viņu personīgo motivāciju. Ja būs šī savstarpējā sapratne starp darbinieku un darba devēju, tad tas noteikti sekmēs uzņēmuma attīstību un līdz ar to paaugstināsies ekonomiskie un sociālie rādītāji visā valstī.
Darba mērķis ir izpētīt darbinieku motivācijas ietekmi uz darba kvalitāti.
Lai sasniegtu darbā izvirzīto mērķi, noteikti sekojoši uzdevumi:
Raksturot un salīdzināt dažādas motivācijas teorijas;
Analizēt iespējamos motivēšanas veidus;
Analizēt un izvērtēt personāla motivācijas iespējas dažādos uzņēmumos;
Veikt darbinieku aptauju divos Latvijas uzņēmumos.
Veikt testu starp darba devējiem divos Latvijas uzņēmumos.
Analizēt un izvērtēt uzņēmumu vadītāju attieksmi pret darbinieku motivāciju…