Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:336322
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Ekonomisko izmaiņu ietekme uz darbinieku motivāciju    4
2.  Krīzes situācija un darbinieki    5
3.  Galvenie motivācijas aspekti, instrumenti    6
  Secinājumi    8
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    10
Darba fragmentsAizvērt

Ekonomiskā krīze ir ekonomiskās aktivitātes samazināšanās, kas atstāj iespaidu gan uz tautsaimniecību kopumā, gan uz lielāko daļu sabiedrības, kā, piemēram, atlaišana no darba. Krīze sākas tad, kad valsts ekonomika sasniegusi augstāko līmeni, un beidzas tad, kad valsts ekonomika ir pārvarējusi zemāko līmeni.
Šobrīd gan sabiedrība, gan masu mediji dzīvo ap krīzi, krīze ir galvenā ziņa laikrakstos un galvenais cilvēku sarunu temats. Gandrīz katru cilvēku nodarbina domas par to, kas gan būs tālāk. Krīzes apstākļos darbinieki bieži izjūt drūmu noskaņu, spriedzi un nedrošību. Cilvēkiem tiek samazinātas algas, darba vietās tiek samazinātas štatu vietas. Kaut arī no darba tiek atlaista daļa darbinieku un darba komanda ir samazinājusies, tomēr veicamie darba pienākumi paliek un tie jāpilda paliekošajiem darbiniekiem. Ar mazāk darba resursiem ir jāpaveic daudz vairāk. Kā motivēt palikušos darbiniekus strādāt tā, lai sasniegtu mērķus un lai darbs tiktu paveikts kvalitatīvi un savlaicīgi?
Vadītāji un darbinieki turpina strādāt ar cerību, ka darba vietas nezudīs un uzņēmums netiks likvidēts. Šāda veida situācija cilvēkiem nesniedz motivāciju, bet gan nomāc un uztrauc, tādējādi arī viņu veicamais darbs var būt mazāk produktīvs.
Vadītājam nākas domāt par budžetu, kā paaugstināt darba efektivitāti, samazināt izmaksas, kā arī par citiem veicamiem uzdevumiem. Vadītājiem ir jārisina jautājums - kā motivēt darbiniekus apstākļos, kad tiek veikta štatu vietu un algas samazināšana? Pastāvošajā ekonomikas situācijā nevar vairs izmantot ierastos motivēšanas paņēmienus – prēmijas un algu pielikumus, tādēļ ir jārod jauni risinājumi – kā motivēt darbiniekus?
Tēma ir aktuāla, jo ir svarīgi zināt kā motivēt darbiniekus, kuri ir iedarbīgākie motivēšanas veidi pastāvošajā ekonomikas krīzes laikā.
Referāta mērķis ir noskaidrot kā motivēt darbiniekus krīzes laikā.
Referāta uzdevumi:
1. Izpētīt dažādas teorijas un izveidot konceptuālu priekšstatu par darbinieku motivēšanu krīzes laikā.
2. Savākt un apkopot empīrisko materiālu par krīzes ietekmi uz darbinieku darba spējām, darbinieku motivāciju krīzes laikā, par iedarbīgākajiem motivēšanas veidiem, pielietojot empīriskās pētniecības metodes – teksta satura analīze, novērošana.
3. Izvērtēt apkopoto informācijas materiālu.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −2,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1114940
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties