Ikkatram ir zināms, kas ir strīds- tā veidi, cēloņi un ietekme uz notikumu attīstību,-tikai katram ir sava domstarpību risināšanas metode un izpratne par konflikta situācijas attīstības dinamiku. Tādēļ ir būtiski zināt, kā pareizi vadīt un risināt konfliktus, savaldīt negatīvās emocijas starp kolēģiem darba vietā, lai neveidotos neatrisinātu problēmu uzslāņošanās. Spēja veiksmīgi strādāt ar cilvēkiem, panākt, lai viņi sarežģītās situācijās piekristu sadarboties, nekad nav bijis tik svarīga kā šodien. [8, 9.lpp.]
Nelielas nesaskaņas vai nopietni konflikti ir ikdienas darba ritma neatņemamas sastāvdaļas. Diemžēl mūsdienu sabiedrībā, kad darba ritms kļūst aizvien straujāks un neprognozējamāks, izpratne par konfliktu, tā būtību un attīstības gaitu ir negatīva. Lielākoties konfliktu situācijas tiek uztvertas kā savstarpēji ķīviņi, strīdi un kašķi, izpaužoties cīņas, agresijas, niknuma un baiļu veidā, kad konfliktējošās puses cenšas viena otrai pierādīt savu viedokli, izmantojot dažādus argumentus. Tomēr konfliktu var aplūkot arī no pozitīvās puses, kad kolēģu savstarpējo viedokļu apmaiņas un sadursmju rezultātā rodas darba procesam tik nepieciešamas jaunas un radošas idejas. Tādēļ nav svarīgi, vai esam konfliktā iesaistītā persona vai tikai aculiecinieks kādai konfliktsituācijai, vienmēr ir jāprot vadīt un risināt radušās domstarpības, jo katrs konflikts ir atrisināms.
Kursa darba pētījuma mērķis ir izzināt teorētisko literatūru par konfliktu būtību un attīstību, kā arī izpētīt pašvaldības iestādē strādājošo darbinieku konfliktu jautājumus ikdienas darba vidē, noskaidrot strīdu rašanās cēloņus, risināšanas veidus un izstrādāt priekšlikumus konfliktu situācijas uzlabošanai.
Pētījuma jautājums: Vai pašvaldības iestādes darbiniekiem konfliktu attīstības un vadības rezultātā palielinās darba motivācija, zināšanas un darba iemaņas?
Darba mērķa sasniegšanai veicamie uzdevumi:
1.Konflikta tēmas ietvaros veikt pieejamās literatūras apkopojumu;
2.Veikt teorētiskās literatūras par konflikta būtību, cēloņiem un risināšanas veidiem analīzi;
3.Sastādīt aptaujas anketu, izplatīt to pašvaldības iestādes darbiniekiem, izmantojot kvantitatīvo aptaujas metodi, lai noskaidrotu konflikta attīstību un vadību pašvaldības iestādē;
4.Veikt aptaujas anketu datu apkopojumu.…