Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:679899
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 03.03.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Vē­ro­jot savstarpējās attiecības gan darbabiedru vidū, gan kādas tās ir starp vadītājiem un viņu padotajiem, ir radusies interese pat to, kas cilvēku motivē darīt vai nedarīt vienu vai citu darbu. Nereti darba devēji sastopas ar to. ka nav iespējams atrast piemērotus darbiniekus, neskatoties uz to, ka valstī ir samērā augsts bezdarba līmenis un zems iedzīvotāju finansiālais līmenis. Kāpēc gan izveidojas šāda, patiesībā, visai absurda situācija- vakances darba tirgū pastāv tikpat lielā skaitā, cik darbaspējīgo, taču nestrādājošo iedzīvotāju? Šķietami vienkāršs ir šādas problēmas risinājums- darba devēji meklē darbiniekus, un darbinieki piemērojas darba devēja prasībām ceļ savu kvalifikāciju vai pat maina arodu. Darba devējs iegūst darbinieku, kādu meklē, un cilvēks- iegūst darbavietu un iztikas līdzekļus. Dzīve nebūs dzīve, ja viss būtu tik vienkārši...


Kas ir motivācija?

Motivācija apzīmē procesus, kas ierosina, aktivizē un ievirza izturēšanos.

Motivācijas pamatciklu var sadalīt četrās pamatsastāvdaļās:


Vajadzība Mērķis

Dziņa Rīcība


Motivācija un emocijas ir savstarpēji saistīti jēdzieni - gan motivācija, gan emocijas pamudina mums rīkoties, taču katra savā veidā. Neatkarīgi no tā, vai motivācijai pamatā ir bioloģiska vai sociāla vajadzība, tās apmierināšanai- mērķa sasniegšanai - nepieciešama rīcība.
Mūsu izturēšanos bieži ietekmē pamudinājumi un paredzējumi. Pamudinājumi pārsvarā ir iemācīti, tātad - atspoguļo izglītību, audzināšanu un kultūru, tie laika gaitā mainās. Dažādu izturēšanās pamudinājumu mēs noskaidrojam, izdarot secinājumus par attiecīgās izturēšanās iemeslu.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties