Ikviens no mums katru dienu nonāk saskarsmē ar dažādiem uzņēmumiem. Daļa no tiem (dažādi veikali, frizētavas, sabiedriskais transports, mācību iestādes utt.) sniedz mums nepieciešamās preces un pakalpojumus, lai mēs varētu apmierināt savas ikdienas vajadzības. Tāpat arī daudzi no mums ir nodarbināti kādā uzņēmumā (gan kā darbinieki, gan kā vadītāji, gan arī kā uzņēmēji).
Jebkuram no mums ir noteiktas prasības, kuras mēs uzstādām attiecīgajiem uzņēmumiem.
Piemēram, ieejot veikalā mēs sagaidām, ka tiksim laipni, nesteidzīgi, bet ātri un kvalitatīvi apkalpoti. Savukārt izmantojot kāda uzņēmuma sniegtos pakalpojumus, sagaidām, ka tie tiks izpildīti mums vēlamajā laikā, par pieņemamu cenu un ar mums izdevīgu servisu un apkalpošanu.
Cilvēku jeb patērētāju prasības atsevišķas nozares, noteikta veida uzņēmumiem un to darbības principiem, veido attiecīgu uzņēmuma darbības modeli, kura ievērošana un īstenošana nodrošina uzņēmuma veiksmīgu darbību un popularitāti patērētāju vidū.
Tātad varam secināt, ka gan uzņēmuma vadībai, gan tā darbiniekiem jābūt profesionāļiem savā jomā. Līdz ar to arī jebkura uzņēmuma vadītājam ir jāizprot, ka darbinieku ieinteresētība savu darba pienākumu veikšanā sekmēs visa uzņēmuma darbību. Tāpēc ieteicams tiekties uz to, lai darbinieki būtu apmierināti ar savu darbu, lai viņi gūtu gandarījumu, veicot darba pienākumus. Jebkurš no cilvēkiem vispirms jau ir personība, vienalga vai viņš ir algots strādnieks vai vadītājs. Šīs personības veidošanās process jau ir izgājis noteiktu “attīstības ceļu”, kura pirmssākumi jau meklējami cilvēka bērnībā un ir ietekmējuši cilvēka uzskatu veidošanos, dzīves uztveri un arī attieksmi pret apkārtējo sabiedrību un vidi, kurā viņš atrodas. …