Migrācijas problēma Latvijas valstī ir bijusi aktuāla gan I Pasaules kara periodā, gan II Pasaules kara periodā. Autors ir izpētījis emigrācijas vēsturi, tomēr lielāka uzmanība tiek pievērsta pēdējo gadu datiem.
Ikvienam zināms, ka jebkuras Eiropas valsts iedzīvotājs tagad var ne tikai brīvi ceļot no vienas valsts uz citu, bet arī mācīties, strādāt un brīvi veikt uzņēmējdarbību visā Eiropā. Tas dod iespēju cilvēkam, radīt sev labākus dzīves apstākļus. Kā rezultāts šai integrācijai pašlaik ir lielā un masveidīgā starptautiskā darbaspēka migrācija. Pēdējo gadu laikā pastiprināta izceļošanas jeb emigrācijas tieksme ir tieši Latvijas valsts iedzīvotājiem. Iemesli šai parādībai ir ekonomikas nesakārtotība valstī un tai sekojošā lejupslīde, kas skar lielu daļu valsts iedzīvotājus.
Migrācija spēj radīt gan negatīvu, gan pozitīvu efektu. Sākot ar etniskajām attiecībām, kas var attīstīt rasismu un beidzot ar izglītības iespējām citās valstīs, kas rada pieredzi un profesionālāku izglītības līmeni.
Pētījuma objekts: Migrācijas problēmas Latvijā
Pētījuma priekšmets: Darbaspēka migrācijas ietekme, cēloņi, to raksturojums un izpēte
Darba mērķis: izpētīt migrācijas problēmas Latvijā
Darba uzdevums: Izpētīt migrācijas ietekmi uz valsti, noskaidrot migrācijas cēloņus un sekas, kā arī apskatīt iespējamos risinājumus. …