Cilvēku zināšanām un prasmēm ir izšķiroša nozīme augsta labklājības līmeņa sasniegšanai. Tehnoloģijas strauji mainās, tāpēc zināšanas nepārtraukti jāpapildina. Pamatojoties uz Izglītības likumu Latvijā ir noteiktas sekojošas izglītības pakāpes: pirmsskolas izglītība, pamatizglītība, vidējā izglītība un augstākā izglītība. To apguves laikā cilvēki iemācās mācīties, veido dzīves prasmes un liek pamatus savas karjeras izvēlei.
Latgale citu reģionu vidū izceļas ar tās iedzīvotāju augstu novada patriotismu, kas balstās uz kultūrvēsturiskām un reliģiskām tradīcijām. Reģionā varētu būt kvalificēta darbaspēka trūkums, kas savukārt ietekmē gan jaunu uzņēmumu veidošanu, gan jaunu tehnoloģiju ieviešanu. Latgales reģionā iedzīvotāju ekonomiskās aktivitātes līmenis aizvien samazinās.
Viena no Latgales reģiona lielākajām problēmām visus Latvijas neatkarības gadus ir augstais bezdarba līmenis. Reģionā reģistrētais bezdarba līmenis lielākoties visus gadus divas reizes pārsniedz vidējo rādītāju valstī, kaut arī lielākajās pilsētās bezdarbs ir zemāks nekā reģionā vidējais. Pie tam puse ir ilgtermiņa bezdarbnieki.…