Labs un kvalificēts darbaspēks ir viens no svarīgākajiem resursiem jebkurā uzņēmumā, jo neatkarīgi no uzņēmuma darbības nozares darbaspēks ir nepieciešams. Darbaspēka ģeogrāfiskā mobilitāte ir faktors, kas būtiski ietekmē situāciju darba tirgū.
Līdz ar Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai, ir iespējama brīva darbaspēka kustība, it īpaši uz tām Eiropas Savienības valstīm, kuras ir atvērušas savu darba tirgu. Pašlaik arvien vairāk Latvijas iedzīvotāji dodas darba meklējumos uz citām valstīm un darbavietas Latvijā paliek tukšas. Šobrīd darbaspēka aizplūšana uz ārvalstīm ir ļoti aktuāla problēma Latvijā, jo praktiski visās nozarēs trūkst darba roku. Bet svarīgi ir saprast, kāpēc cilvēki dodas prom uz citām valstīm?
Šajā darbā tiks aplūkots cik Latvijas iedzīvotāji vēlas doties strādāt un dzīvot uz citām ārvalstīm. Tiks aplūkoti apstākļi un faktori, kas nosaka vēlmi doties uz citām valstīm, uz cik ilgu laiku vēlas aizbraukt, uz kurām valstīm.
Šī darba mērķis ir sastādīt prombraucēja portretu, ko raksturotu vecums, dzimums, pašreizējā dzīvesvieta pēc reģiona u.c. rādītāji.…