Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras datiem 2008.gada novembrī bezdarba līmenis Latvijā palielinājies par 0,5 procentpunktiem, sasniedzot 6,1% bezdarba līmeni valstī.
Vadoties no pašreizējās ekonomiskās situācijas un pavērsieniem, var izteikt drošu paredzējumu, ka bezdarba līmeņa pieaugums vēl turpināsies un situācija darba tirgū turpinās pasliktināties.
Zemākais bezdarba līmenis 2008.gada novembrī tika reģistrēts Tukuma rajonā, kur tas sasniedzis 3,9%. Rīgā novembrī bezdarba līmenis bija 4,6%. Augstākais bezdarba līmenis 2008.gada novembrī bija 17% Rēzeknes rajonā.1
„Tendences nodarbinātības tirgū šobrīd diktē ekonomiskās konjunktūras pasliktināšanās lielākajā daļā vadošo tautsaimniecības nozaru, sevišķi tas attiecināms uz tirdzniecību un apstrādes rūpniecību. Turklāt šķiet, ka saistībā ar patērētāju aktivitātes samazināšanos un situāciju eksporta tirgos situācija nodarbinātības tirgū turpinās attīstīties pēc spirāles principa, tādējādi jau tuvāko mēnešu laikā veicinot strauju bezdarba līmeņa palielināšanos.
Vadoties no ekspertu prognozēm, var izvirzīt diezgan drošu hipotēzi, ka [2009.] gada atsevišķi mēneši statistikā varētu iezīmēties arī ar bezdarba līmeņa pārkāpšanu 10% robežai.”2
Sākoties pasaules finanšu un ekonomiskajai krīzei, šis process likumsakarīgi skāra arī Latviju un tās iedzīvotājus. Latvijas Valdībai „ieslēdzot taupības režīmu” un vairākkārt samazinot 2009.gada budžetu, tas nenoliedzami ietekmēja arī darba tirgus procesus, piemēram, ar Ministru prezidenta rīkojumu ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm vispirms tika noteikta algu iesaldēšana uz gadu, kā arī tika uzdots samazināt izdevumus atlīdzībai un samazināt štata vietas.…