SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Latvijas darba tiesību likumdošana atzīst darbiniekiem tiesības risināt individuālos un kolektīvos darba strīdus, izmantojot Latvijas likumdošanā noteiktos veidus to atrisināšanā, kurā paredzēta arī miermīlīgu sapulču un gājienu, kā arī piketu brīvību iespēja. Individuālo un kolektīvo darba strīdu risināšanas nostiprinājums valsts darba likumdošanā, ir garantijas darba ņēmējiem, ka tiks ievērotas viņu darba tiesības.
Strādājot pie šī darba, autore izpētīja darba strīdu būtību, izanalizēja darba strīdu izskatīšanas kārtību, izpētīja tiesisko regulējumu un kādas institūcijas piedalās darba strīdu izskatīšanā.
Līdz ar to apstiprinājās autores izvirzītais jautājums, jo uz doto laiku pastāvošais darba strīdu risināšanas tiesiskais regulējums darbiniekiem, darba devējiem, kā arī darba kolektīvu tiesību un interešu aizstāvjiem dod iespēju aizsargāt aizskartās puse intereses un tiesības.
Analizējot un radot pētījumu darba strīdu risināšanā, autore var secināt:
1. Likumdevējs ir radījis vienotu likumu sistēmu darba strīdu taisnīgai un godīgai risināšanai, kuru var izmantot jebkura darba tiesisko attiecību persona, realizējot savas tiesības gan tiesā, gan ārpus tiesas darba strīdu risināšanas procesos, kas ir nostiprināts racificētās Latvijā Starptautiskās darba organizācijas, Eiropas Savienības direktīvas, kā arī nacionālajos likumos: Satversmē: 90.; 91.; 92.;93. un 94.panti, kur ir noteikts, ka ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības, visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Ikviens var aizstāvēt savas tiesības un likumīgas intereses taisnīgā tiesā. Ikviena tiesības uz dzīvību aizsargā likums. Ikvienam ir tiesības uz brīvību un personas neaizskaramību. …