Strauji mainīgajā globālajā tirgus vidē uzņēmumiem jāsaskaras ar dažādām pārmaiņām. Godīgs dialogs ar darbinieku pārstāvjiem veicina gan darbinieku, gan darba devēju sapratni par otras puses problēmām un to veidošanos, kā arī palīdz atrast veidus šo problēmu risināšanai. Gan biedrošanās brīvība, gan kolektīvā līguma slēgšana ir līdzekļi konstruktīva nevis konfrontējoša dialoga veidošanai. Tie sekmē pozitīvu lēmumu pieņemšanu, kas apmierina visas iesaistītās puses.
Biedrošanās brīvība nozīmē, ka gan darba devējiem, gan darbiniekiem ir tiesības brīvi apvienoties organizācijās un iestāties tajās, lai aizstāvētu savas sociālās, ekonomiskās un profesionālās tiesības un intereses.
Darba likums uzsver darba koplīguma nozīmīgumu labākas un produktīvākas darba vides izveidošanā. Iemesls tam, ka darba koplīgumi ir tik svarīgi mūsdienu darba attiecībās, ir to spēja palīdzēt uzņēmumam konkurēt un gūt sekmes mainīgajā uzņēmējdarbības vidē, kur ir svarīgi saglabāt noteiktību un pārliecību. Neparedzēti strīdi un konflikti kaitē uzņēmuma reputācijai, rada nelabvēlīgas darba attiecības un mazina uzņēmuma iespējas iegūt investīcijas. Šī referāta mērķis ir izskaidrot darba koplīgumu būtību.…