Darba kārtību uzņēmumā nosaka un regulē LR „Darba likums” 16. nodaļa.
Ļoti lielu daļu savas dzīves mēs pavadām strādājot, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai arī šī dzīves sfēra būtu tiesiski nodrošināta. Darba likumdošanas attīstības pamatā ir darbinieka kā neaizsargātākās vai mazāk aizsargātās darba attiecību puses tiesību aizsardzība. Darbinieki laika gaitā savas tiesības ir izcīnījuši smagās cīņās ar darba devējiem. Vēsturiski pakāpeniski ir ticis izskausts piespiedu darbs, nodrošinātas visiem vienlīdzīgas iespējas stāties darba attiecībās, kā arī tiesības uz padarītam darbam adekvātu atalgojumu. Tāpat pakāpeniski tiek uzlaboti darba apstākļi, lai tie atbilstu darbinieku veselības un darba drošības līmenim Eiropas attīstītākajās valstīs.
2002. gada 1. jūnijā Latvijā stājās spēkā Darba likums, kas tagad regulē darba attiecības. Jaunais DL ir izveidots saskaņā ar Latvijas ratificētajām un saistošajām starptautiskajām konvencijām, kas regulē gan tieši jautājumus darba tiesiskajā sfērā, gan arī nosaka vispārīgus principus cilvēktiesību jomā. DL noteikts, ka darba tiesiskās attiecības regulē ne tikai likumi, MK noteikumi, starptautiskie normatīvie akti, bet arī iekšējie normatīvie akti – kā piemēram, darba kārtības noteikumi.
Darba kārtība ir populāra un aktuāla tēma gan no darba devēja, gan darbinieka viedokļa. Organizējot darba kārtību uzņēmumā, Darba devējam ir iespēja likumā noteiktās tiesību normas papildināt, ar noteikumu, ka tās nepasliktinās darbinieku tiesisko stāvokli. …