Kvalifikācijas darba „Darba intervijas process, tā organizēšana un atbilstošā kandidāta iepazīstināšana ar uzņēmumu „Montāžnieks D” un tā darbību” mērķis izpētīt un izanalizēt personāla atlases procesu izmantojot intervēšanas metodi sabiedrībā r ierobežotu atbildību „Montāžnieks D”. Darbs sastāv no piecām nodaļām - pirmajā nodaļā tiek dots neliels ieskats par uzņēmumu, otrajā nodaļā autore pievēršas teorētisko jautājumu saistībai ar pētāmo uzņēmumu, sniedzot atbildes uz jautājumiem - kā tiek atlasīti uzņēmuma darbinieki SIA ”Montāžnieks D”, pēc kādiem kritērijiem šis uzņēmums izvēlas darbiniekus. Trešā nodaļa ar personāla atlasi saistītiem jautājumiem. Savukārt ceturtajā nodaļā autore aplūko un analizē uzņēmuma „Montāžnieks D” veikto aptauju par personāla atlases procesu. Piektā nodaļa veltīta jaunā personāla iepazīstināšanai ar uzņēmumu.
Kvalifikācijas darbā tiks izmantota Latvijas Republikas likumdošana, speciālā literatūra, dažādi Interneta resursi, nepublicētie uzņēmuma „Montāžnieks D” materiāli.
Kopš 80. gadu sākuma iezīmējas jaunas tendences uzņēmējdarbībā. Uzmanības centrā izvirzās darbinieks kā būtiskākais panākumu faktors.
Personāla atlase ir viens no svarīgākajiem un noteicošiem noteikumiem, lai uzņēmums varētu darboties, eksistēt un izdzīvot mūsdienu konkurences apstākļos. Personāla atlase mūsdienās tiek atzīta par ļoti svarīgu uzņēmuma darbības posmu, jo tieši tā darbinieku kvalifikācija, izglītība, attieksme, prasmes un komandas saliedētība nosaka uzņēmuma panākumus. Neapšaubāmi, organizācijā ir jāsapulcina pēc iespējas labāka darbinieku komanda – tā ir garantija labiem rezultātiem un panākumiem. Prasme atrast un pieņemt darbā kvalificētus speciālistus jāvērtē augstu, jo, ja organizācijā būs liela kadru mainība, tas var radīt slikta darba devēja slavu un talantīgākie cilvēki izvēlēsies darbu citā organizācijā. Uzņēmumu vadītāji domā par to, lai viņiem būtu vislabākie darbinieki – pastāvīgi, zinoši, komunikabli, ar augstu atbildības sajūtu un citām lietderīgām īpašībām, kas sekmētu pozitīva kopējā uzņēmuma tēla veidošanu.…