Kļūdas var pielaist gan intervētājs, gan intervējamais, tomēr jācenšas no tiem izvairīties, jo tas samazina intervijas efektivitāti. Tas nozīmē, ka intervijas laikā jākontrolē sevi, jāpielāgojas intervētāja noskaņojumam un jāmēģina sevi pasniegt no labākas puses.
SECINĀJUMI
Izpētot intervijas veidus un specifiku, var secināt, ka izmantojot zinātniskas pētīšanas metodes, izpildot darba uzdevumus, tika sasniegts darba mērķis un izdarīti sekojoši secinājumi:
1. Intervija ir mērķtiecīga tikšanas, ar nolūku, uzdodot jautājumus, saņemt interesējošo informāciju.
2. Pastāv dažādi interviju veidi, kas tiek noteikti pēc vairākiem faktoriem: norises vieta, intervētāju skaits, psiholoģiskā iedarbība un uzdoto jautājumu raksturs.
3. Intervijas laikā jāpievērš uzmanība gan ārējam izskatam, gan runas veidam, gan kustībām, gan izteiktiem vārdiem.
4. Darba intervijas sagatavošanas posmā jāsavāc lietderīga informācija par uzņēmumu, tendencēm izvelētā nozarē, kā arī jārūpējas par savu ārējo izskatu un noskaņojumu.
5. Ejot uz darba pārrunām, jāatceras, ka notiek vairāku īpašību vērtēšana, kuras ir svarīgas izvelēta darba sekmīgai izpildīšanai.
6. Bieži vien intervijas laikā tiek pieļautas kļūdas, kuras var izdarīt gan intervētājs, gan intervējamā persona un, lai no tām izvairīties, jāseko un pēc iespējas jāpielāgojas otras personas runas stilam un uzvedībai.
…