Jau vairāk kā divus gadus Latvijā darba attiecības regulē Darba likums, kas stājas spēkā 2002.gada 01.jūnijā. Darba likums tika jau tā veidots, lai būtu saskaņots ar Eiropas Savienības prasībām. Un arī iepriekšējais likums, kas regulēja darba attiecības, tas ir Latvijas Darba likuma kodekss, prasījās pēc papildu lietu iestrādes, kas regulē stingrāk attiecības starp darba devēju un darba ņēmēju.
Jau 2002.gada 20.decembrī tika izdoti pirmie Darba likuma grozījumi, kas novērsa likuma nepilnības, kas bija vairāk saistīts ar darba samaksas aprēķināšanu.
Katrs uzņēmums, kas nodarbina kaut vienu darbinieku, jau iestājās darba attiecības, kuras regulē Darba likums. Un ar to nākas saskarties katram uzņēmējam. Pat, ja nodibinot uzņēmumu, īpašnieks nepieņem nevienu darbā, bet sevi ieceļ par kapitālsabiedrības izpildinstitūciju, Darba likums paredz slēgt darba līgumu.
Noslēdzot darba līgumu ar darbinieku, nākas saskarties ar tālākām sekām, jo iestājoties darba attiecībām un veidojot darbiniekam ienākumus, tālāk rodas apliekamais ienākums, no kura jāmaksā valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas, iedzīvotāju ienākuma nodoklis, jānodod un jāaizpilda dažādas veidlapas un atskaites Valsts ieņēmuma dienestam.
Un sakarā ar to, ka autoram pašam nākas saskarties ar darba attiecību veidošanu, autoram šī tēma ir ļoti aktuāla.…