5. Darba aizsardzības prasības ārkārtējās situācijās
5.1. Ja ir radusies bīstama situācija, darbiniekiem, izmantojot savas zināšanas, pieejamos līdzekļus savas kompetences robežās jāpieņem patstāvīgs lēmums un jāveic piemēroti pasākumi situācijas stabilizēšanai, lai izvairīties no briesmām.
5.2. Ārkārtēju situāciju var radīt elektroiekārtu bojājumi, darbinieku neapzinīga rīcība ignorējot drošības prasības u.c. Situācijās, kuras var izraisīt avāriju vai nelaimes gadījumu izpildītājiem nekavējoties jārīkojas saskaņā ar apstiprināto darba aizsardzības instrukciju prasībām un vispirms ir jāpārtrauc darbs un jābrīdina tuvumā strādājošie.
5.3. Ja izcēlies ugunsgrēks nekavējoties ziņo par to VUGD pa tālruni 112 (nosaucot adresi, ugunsgrēka izcelšanās vietu savu uzvārdu un telefona numuru), ziņot tiešajam darbu vadītājam, atvienot visas elektroiekārtas no tīkla sākt dzēst ugunsgrēku ar darba vietā esošajiem ugunsdzēsības līdzekļiem un sākt materiālo vērtību evakuāciju.
5.4. Elektroierīču aizdegšanās gadījumā tās dzēst ar elektrisko strāvu nevadošiem ugunsdzēšanas līdzekļiem. Šādos gadījumos pielietot OU tipa ar ogļskābo gāzi pildītus vai ar ABC pulveri pildītus ugunsdzēšamos aparātus un rīkojoties atbilstoši lietošanas pamācībai (apzīmējumi uz ugunsdzēsības aparāta korpusa).
5.5. Ja iegūta trauma vai notikusi pēkšņa saslimšana, darbs ir jāpārtrauc un jāgriežas pēc pirmās medicīniskās palīdzības un jāziņo tiešajam darbu vadītājam.
5.6. Elektriskās strāvas trieciena gadījumā atslēgt strāvas avotu, cietušo atbrīvot no strāvas iedarbības. Ja cietušā pulss nav sataustāms, jāveic mākslīgā elpināšana un jāizsauc NMPD zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukšanas numuru 113 uzrādot nelaimes gadījuma vietas precīzu adresi, cietušā vārdu, uzvārdu, vecumu un savu vārdu, uzvārdu.
5.7. Uzmanību! Pirms cietušā brūču pārsiešanas obligāti uzvelk gumijas cimdus. Ja cilvēks ir bezsamaņas stāvoklī ne uz brīdi neatstāt cietušo vienu pašu!
…