Darba aizsardzības pasākumi un to pilnveidošana ir aktuāls jautājums jebkurā valstī, arī Latvijā. Jo arī Latvijā ir augsts nelaimes gadījumu un arodslimību skaits, ko veicina arī uzņēmumu un organizāciju ekonomiskais stāvoklis, nevēlēšanās ieguldīt līdzekļus darba aizsardzības pasākumos, kā arī nodarbināto attieksmi pret šo pasākumu nozīmi. Darba aizsardzība ir plašs jēdziens, bet pamatā nozīmē nodarbināto drošību un veselību darbā.
Darba aizsardzības galvenais uzdevums ir nodrošināt drošību un veselības aizsardzību darbā. Labi sakārtota darba aizsardzības sistēma veicina darba vides uzlabošanu.
Darba aizsardzība- nodarbināto drošība un veselība darbā. Tātad darba aizsardzības galvenais uzdevums ir nodarbināto drošības un veselības aizsardzība.
Darba aizsardzības pasākumi- preventīvi tiesiski, saimnieciski, sociāli, tehniski un organizatoriski pasākumi, kuru mērķis ir izveidot drošu un veselībai nekaitīgu darba vidi, kā arī novērst nelaimes gadījumus darbā un arodslimības. Darba aizsardzības pasākumi var būt- koplīguma noslēgšana starp darba devēju un darbiniekiem vai viņu pārstāvjiem, konsultēšanās ar nodarbinātajiem par darba apstākļu uzlabošanu, kolektīvo un individuālo aizsardzības līdzekļu nodošana nodarbināto rīcībā u.c.
Pareiza un efektīva darba aizsardzības sistēma gan valsts, gan uzņēmumu līmenī nodrošina nodarbinātajiem drošus un veselībai nekaitīgus darba apstākļus, samazina iespēju notikt nelaimes gadījumam darbā, novērš arodslimību rašanās iespējamību un veicina darbinieku darba mūža pagarināšanos, ļaujot darbiniekiem pēc darba beigšanas pilnvērtīgi atpūsties, nevis ārstēt gūtās traumas vai arodslimības.…