Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:737786
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.03.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Darba aizsardzības sistēma    4
2.  Darba vides galvenie riska faktori mūsdienās    7
3.  Darba aizsardzības likums    11
4.  Darba devēja pienākumi    14
5.  Nodarbināto tiesības un pienākumi    17
6.  Valsts un pašvaldību kompetence darba aizsardzībā    18
  Secinājumi    19
  Izmantotā literatūra    20
Darba fragmentsAizvērt

Darba drošība ir svarīgs faktors, kurš ietekmē gan darba veikšanas kvalitāti, gan darbinieka veselības stāvokli nākotnē. Katrā darbā ir zināms risks gūt kādu kaitējumu veselībai. Tāpēc darba devēja pienākumos ietilpst drošu, veselībai nekaitīgu darba apstākļu nodrošināšana visiem darbiniekiem viņu darba izpildes laikā. Diemžēl Latvijā ir visai augsti rādītāji darbā gūto traumu un slimību iegūšanā, kas liecina par darba likumdošanas pārkāpumiem un neievērošanu Latvijas darba tirgū. Otrs iemesls varētu būt vispārējais sabiedrības labklājības zemais līmenis, kad darbinieki piekrīt strādāt darbam nepiemērotos un bīstamos apstākļos bīstoties par savas darba vietas saglabāšanu. Kopš Latvijas iedzīvotāju masu migrācijas, labākas dzīves meklējumos, uz dažādām Eiropas Savienības valstīm situācija Latvijas darba tirgū ir nedaudz mainījusies. Tomēr tagad daudz vairāk nelaimes gadījumu notiek neatbilstoša un nekvalificēta darbaspēka izmantošanas pēc . It īpaši tas atspoguļojas celtniecības un mežizstrādes uzņēmumos.
Savā darbā apskatīšu, kādus pienākumus darba devējiem, darba ņēmējiem un valsts institūcijām uzliek darba aizsardzības likums, lai nodrošinātu drošu darba veikšanu. Apskatīšu arī Eiropas Savienības pieredzi darba aizsardzības jomā.

1. Latvijas darba aizsardzības sistēma.
Kopš neatkarības atgūšanas Latvijas un citu Baltijas reģiona valstu darba aizsardzības sistēma veidojās uz bijušās PSRS darba aizsardzības sistēmas bāzes, būtiski pārveidojot tās sastāvdaļas, lai strukturāli un funkcionēšanas spēju ziņā to pietuvinātu attīstīto Eiropas valstu atbilstošajām shēmām un sistēmām, ieviešot nacionālajā likumdošanā Eiropas Savienības likumdošanas prasības, ievērojot Latvijas nacionālās īpatnības un ņemot vērā Starptautiskās Darba organizācijas (SDO) konvencijas un rekomendācijas. Valstī tika veikta darba aizsardzības reforma, kas bija cieši saistīta ar vadības sistēmas sakārtošanu un likumdošanas bāzes veidošanu. Lai darba aizsardzības jomā nodrošinātu valsts uzraudzību un kontroli, 1992.gadā tika atjaunota Valsts darba inspekcijas (VDI) darbība. VDI darbojas saskaņā ar 1993.gada 4.maijā atjaunoto 1939.gada likumu “Par valsts darba inspekciju”.…

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties