Piegrizējas darbs saistīts ar precizitāti un asu priekšmetu izmantošanu. Visa diena tiek pavadīta stāvot kājās pie darba galda. Darba mērķis ir izpētīt un apzināt iespējamos riksus, strādājot šajā profesijā konkrētajā darba vietā, kā arī rast risinājumu, kā no riska faktoriem izvairīties, nepieļaut darba traumas un novērst citus nelabvēlīgus apstākļus.
Darba vides faktori:
1)Fizikālie
Darba telpa ir plaša, ar atbilstošu un ērtu mēbeļu un darba galdu izvietojumu. Strādājot ar audumu, diegiem rodas sīki netīrumi uz grīdas, kuru daudzums dienas laikā pieaug, bet pēc konkrēta darba beigšanas vai darba dienas beigās viss tiek rūpīgi savākts un satīrīts. Kartīgāku tīrīšanu pēc tam veic apkopēja.
Telpā strādā gan piegriezēji, gan šuvēji, līdz ar to telpā troksnis ir liels. Gar uzņēmumu iet arī lielais ceļš, kas dod papildus troksni, bet pāri ielai esošais dzelzceļš rada ne tikai troksni, bet arī vibrācijas. Vibrācijas rodas arī no piegriešanas galda tuvumā esošajām šujmašīnām. Logi ir atvērti gandrīz visu laiku, jo telpā nav ventilācijas iekārtu. Tas pastiprina troksni, darba telpu piepildot ar skaņām no ielas. …