Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:695609
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 01.02.2022.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2016. - 2020. g.
2021. - 2025. g.
Darba fragmentsAizvērt

13.10.14. uz jumta izvietots enkurpunkts LVS EN – 517;
13.10.15. aizsarglīdzekļi pret kritieniem no augstuma sēdiejūgs LVS EN – 813;
13.10.16. palīgierīce nodarbinātā evakuēšanai (nolaišanai) LVS EN – 341;
13.10.17. avārijas evakuācijas aprīkojums LVS EN – 1498.
13.11. Visiem nodarbinātajiem, kuri lieto pretkritiena drošības sistēmas, jābūt apmācītiem pretkritiena drošības sistēmas un tās komplektējošo sastāvdaļu pārbaudei, uzturēšanai, glābšanai un drošai lietošanai.
13.12. Pirms katras Pretkritiena drošības sistēmas lietošanas reizes lietotājam jāpārbauda jostu un virvju tekstilmateriāls - vai nav bojājumi (iegriezumi, izdilumi, ķīmisku vielu izraisīti bojājumi), jostu regulējums un āķu, gredzenu, sprādžu un ierobežotāju funkcionalitāte.
13.13. Pirms uzsākt balsta jostas pārbaudi vai lietošanu, iepazīties ar izgatavotāja lietošanas noteikumiem, IAL uzbūvi un piemērotību konkrēti veicamā darba raksturam.
13.14. Pirms katras lietošanas jāpārbauda josta, vai nav plaisas jostas siksnās, stiprinājuma cilpu (D - gredzenu) deformāciju, sprādžu nevainojamu darbību, šuvju nevainojamu stāvokli.
13.15. Drošības sistēmas aprīkojuma un balsta jostas pārbaudi jāveic kompetentam speciālistam ne retāk, kā vienu reizi gadā. Pārbaudes un vizuālās apskates rezultāti jādokumentē.
13.16. Veicot pārbaudi ikdienā, ja rodas šaubas par balsta jostas drošumu, to nelietot.
13.17. Uzsākot pārbaudi, balsta jostu aplikt ap gurniem un noregulēt pieguļoši ķermenim, tad balsta virves galu piestiprināt vienai no abām stiprinājuma cilpām (D - gredzeniem kas izgatavoti un pārbaudīti saskaņā ar LVS EN 795), tad balsta virvi apmest ap konstrukciju un tās otru galu piestiprināt otrai stiprinājuma cilpai (D - gredzenam). Ja pārbaudes laikā aprīkojuma lentas, siksnas un šuves paliek nemainīgas, tad aprīkojumu drīkst lietot.
13.18. Darbā lietojot balsta jostu, jāseko lai uz balsta jostu neiedarbotos to bojājoši faktori kā, piemēram, termiska rakstura (metināšanas dzirksteles), elektriskās strāvas iedarbība, mehāniska rakstura (asas šķautnes), ķīmiska rakstura (skābes pilieni).
13.19. Pēc lietošanas balsta josta jānotīra, nepieciešamības gadījumā jāmazgā ar ūdeni.
13.20. IAL mazgāšanai aizliegts lietot skābi vai sārmus saturošus šķidrumus.
13.21. Uzstādot pozicionējošo drošības trosi ar stiprinājumu un savienojumu elementiem jānoregulē tās garumu tā, lai brīvs kritiens pa vertikāli nebūtu iespējams vairāk par 500 mm, bet minimālais pretkritiena sistēmas uzstādīšanas augstums, mērot no enkurpunkta līdz atbalsta virsmai, nedrīkst būt zemāk par 6,75 m.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties