Saskaņā ar tradicionālo viedokli daoisms ir radies 6.gs. p.m.ē. Tā dibinātājs ir Laodzi, kurš esot uzrakstījis grāmatu Daodedzin. Tajā ir atrodamas viņa galvenās idejas.Bet patiesībā šī reliģija ir daudz vecāka, jo iekļauj daudz seno ķīniešu mācību, kuras nemaz nav Laodzi izdomātas.Tie ir priekšstati par Dao, ci, jan un iņ, dabas dievišķošanu un atgriešanos pie harmonijas ar visu esošo. Laodzi necentās speciāli radīt jaunu reliģisku vai filozofisku sistēmu un nekad nevienam neuzmācās ar savām idejām.Viņš dzīvoja dabiski un sekoja Dao.
Daoisms kā institucionāla reliģija ar priesteriem, mūkiem, tempļiem un dievkalpojumiem ir pazīstama kopš 2.gs.p.m.ē. Daosu priesteri (Dao-ši) arī mūsdienās notur liturģiju, kas sastāv no sarežģītiem rituāliem un ilgst vairākas dienas.Tās laikā klāt esošie draudzes locekļi saņemot īpašas Dao svētības, kurām pateicoties viņi iegūst harmoniju un paildzinot savu dzīvi.
Daoisma nosaukums ķīniešu valodā ir Dao dzjao jeb ceļa mācība; to nebija izdomājuši pirmie daosi. Nosaukums radies tikai 4. un 5.gs. Laodzi un viņa sekotāji necentās radīt jaunu reliģiju un līdz ar to nevarēja izgudrot tās nosaukumu.Daoisma jēdziens neizsaka šīs reliģijas būtību, jo atslēgas vārds ir Dao.…