Mēs šo tēmu izvēlējāmies tāpēc, ka mums tā šķita
ļoti interesanta. Šī tēma mums likās noslēpumaina (tas vairāk attiecas uz svētvietām) un mistiska, kā arī ļoti harmoniska, jo šī tēma ir saistīta ar dabu. Mēs vēlējāmies uzzināt cik daudz ir svētvietu, dabas taku un dabas rezervātu Latvijā. Vēlējamies uzzināt arī citu domas, veicot aptauju. Metodes, kuras izmantotas projekta īstenošanā
Materiāli ņemti no interneta, dažādiem žurnāliem un avīzēm.
Veikta aptauja ar jā, nē un izvēles atbildēm (16.lpp.).
Tuvāk apskatījām visu Gaujas Nacionālo parku (11.lpp.). Kas tad īsti ir svētvietas, dabas takas un dabas rezervāti
Svētvietas – tās ir īpašas vietas, kur tiek pielūgti kādi dievi vai vietas, kurām ir kāda īpaša aura, piem., Dieva gulta Pokaiņu mežā (18.lpp.).
Dabas takas – takas kur atrodas objekti apskatei (takas speciāli ierīkotas), piem., Jēču dzirnavu dabas taka Naukšēnos (19.lpp.) .
Dabas rezervāti – teritorijas kur atrodas apskates objekti, dabas takas, dzīvnieku rezervāti.
GNP
Populārākais tūrisma objekts un pirmais nacionālais parks Latvijā.
Gaujas Nacionālā parka lepnums un krāšņākā rota ir miljoniem gadu tālā senatnē izveidojusies Gaujas senleja ar devona iežu atsegumiem stāvajās nogāzēs. Parks saglabāts, lai rosinātu cilvēku aktīvo atpūtu dabā, aizsargātu un saaudzētu unikālos dabas pieminekļus. Nekur citur Latvijā vienkopus nav tik daudz alu, strautu, klinšu un krauju. Katrai klintij savs nosaukums un arī sava leģenda. Ceļotājus fascinē mežonīgā daba. Vietumis īstai džungļainībai turpat blakus atrodas civilizācijas labumi – Vidzemes šoseja, ik pa brīdim autostāvvietas (kas, mūsuprāt, gan ļoti kaitē saaudzēt dabas pieminekļus, proti, mums visiem zināms cik kaitīgas ir automašīnu izplūdes gāzes), kafejnīcas un lielās pilsētas Cēsis, Sigulda, Valmiera tikpat kā ar roku aizsniedzamas. …