Viens no ievērojamākajiem Apgaismības filosofijā 18. gadsimtā ir franču filosofs , rakstnieks ir Denī Didro ( 1713- 1784).
Viņš ir uzrakstījis literatūras, zinātniskos darbus, ir vairāki tulkojumi no angļu valodas. Didro savos darbos ir nogājis ceļu no ētiskā ideālisma un deisma līdz materiālisma mācībai par esamību psiholoģijā, izziņas teorijā.
40. un 50. gados sarakstītie Didro filozofiskie darbi ataino šo evolūciju
Īpašu ieguldījumu zinātnes un sabiedriskās apziņas attīstībā Viņš devis kā filosofs un franču Enciklopēdijas izdošanas organizētājs un redaktors. Piecdesmitajos gados Didro paralēli darbam pie Enciklopēdijas aktīvi nodarbojās pie savu oriģināldarbu sacerēšanas. Lielākais un, tajā laikā īpašu interesi izraisījušais zinātniskā rakstura sacerējums „ Domas par dabas interpretāciju”. Kas iznāca 1753. gada beigās, pirmajā izdevumā publicēts bez vārda „domas”.
Šajā darbā Didro aplūko un sniedz atzinumus par 18. gadsimta pirmās puses sasniegumiem dabaszinātņu nozarēs, kā: fizikā, ķīmijā, bioloģijā, u.c.
Īpaši lielas neskaidrības un domstarpības pastāvēja bioloģijā, piemēram, vai ir iespējama dzīvo organismu pašrašanās no nedzīvās vielas, vai tos no pārējās dabas šķir kaut kādas barjeras, kuras pārvarēt pa spēkam tikai, kaut kam pārdabiskam „brīnumam”, vai pasaules pastāvēšanas laikā dzīvie organismi mainījušies, pielāgojušies laika gaitā dažādiem dzīves apstākļiem, vai palikuši pilnīgi nemainīgi.