Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:134671
 
Vērtējums:
Publicēts: 21.09.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  NATURA 2000    4
  Dabas aizsardzība    4
  CITES    7
  Nobeigums    9
  Izmantotā literatūra    10
Darba fragmentsAizvērt

Īpaši aizsargājamo dabas teritorijas sistēmas izveidošanu, gan institūciju izveidošana un uzturēšanu, gan apsaimniekošanas pasākumu un kontroles nodrošināšanu.
Pavisam Latvijā ir 633 ar likumu vai Ministru kabineta noteikumiem apstiprinātas īpaši aizsargājamas dabas teritorijas, kas katra atbilst kādai no septiņām aizsargājamo teritoriju kategorijām un sasvstarpēji atšķiras ar teritoriju izveidošanas mērķiem, platību un dažādu aizsardzības pakāpi – atļautajām un aizliektajām darbībām.
Dabas rezervāti (Teiču, Krustkalnu, Grīņu un Moricsalas). To mērķis nodrošināt dabisko procesu netraucētu attīstību, lai aizsargātu un izpētītu retas vai tipiskas ekosistēmas un to sastāvdaļas. Tās noteiktas teritorijās ar gandrīz neskartu dabu, kur uzturēties drīkst tikai ar īpašu atļauju zinātniskās izpētes vajadzībām.
Nacionālie parki (Slīteres, Ķemeru, Gaujas, Rāznas) ir plaši apvidi, kuros tiek aizsargātas dabas un ainaviskās vērtības, kā arī kultūrvēsturiskais mantojums. Nacionālie parki vienlaikus pilda šāda funkcijas: dabas aizsardzības, zinātnes attīstības, vides izglītības un atpūtas veikšanas funkcijas.
Biosfēras rezervāts (Ziemeļvidzemes). Tā ir plaša teritorija, kurā starptautiski nozīmīgas dabas un ainaviskās vērtības tiek saglabātas, nodrošinot ilgtspējīgu sociālo un ekonomisko attīstību.
Dabas liegumi (278). Tās ir teritorijas, kurās aizsargā retas vai izzūdošas sugas vai biotopus, parasti cilvēku maz pārveidotas un saskaņoti apsaimniekotas platības.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties