Pirmsskolas izglītības programma paredz attīstīt katra pirmsskolas vecuma bērna ētisko, intelektuālo un fizisko aktivitāti, radīt katrā bērnā vēlmi izzināt apkārtējo pasauli, veidot sevī apziņu, kas balstīta uz savas rīcības, darbības, jūtu, vēlmju un interešu apzināšanu un novērtēšanu.(21;9)
Ja mēs paskatāmies uz bērnu, kas ienācis šajā pasaulē, kurā viņam būs jāizaug un jādzīvo, tad mēs redzam, ka ir trīs ļoti būtiskas lietas, bez kurām cilvēks nespēj dzīvot. Tie ir darbības veidi, kurus nepieciešams apgūt: jāiemācas staigāt, runāt un domāt.
Pirmsskolas vecuma bērns apgūst pieredzi tikai aktīvā darbībā. Šo darbību ir jāprot organizēt individuāli un apakšgrupās, kā arī visai grupai kopā. Mazs bērns ar visām savām sajūtām ir vidē. Ap bērnu jābūt dabas materiāliem, nevis aukstai plastmasai, veikalā pirktajām rotaļlietām. Koka rotaļlietas, kastaņi, zīles, salmi – tas viss paver iespējas bērna iztēlei. Bērnam jāatrodas pēc iespējas tuvāk dabai. Putnu dziesmas, vēja šalkas, ūdens guldzēšana. …