Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
2,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:104210
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 31.12.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 16 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Čūskas cienīšana sastopama jau sen dažādās tautās. Ir piemēri, kad domāja, ka čūskas izskatā parādās dvēsele. No tā var secināt, ka čūska uzskatīta par pārdabisku dzīvnieku, kas ļāva to pielīdzināt nesaprotamajai dvēselei. Tomēr latviešu mitoloģijā čūskas nav nekāda sakara ar veļiem vai dvēselēm. Tas, ka čūskām ziedoja, liecina tikai par to, ka latvieši uzskatījuši, ka visas dievības var darīt kā labu, tā ļaunu.
Bieži čūska pieminēta saistībā ar Māru jeb Piena māti, jo tas manīts govju kūts tuvumā gozējamies saulītē. Tie bieži turēti, lai labāk padotos lopkopība.
Par to, ka čūskas jau sen cienījuši latvieši un leiši liecina Prūsijas katoļu priestera J. Malecka 1551.gadā rakstītais: “ Latvieši un žemaiši savās mājās zem krāsns vai kaktā pie lodziņa, kur galds stāv, tur čūskas, kuras cienī kā dievības. Zināmā gadalaikā burtnieki ar lūgšanām sauc viņas pie galda. Viņas nāk ārā, kāpj pa galdautu augšā, nometas uz galda un pēc ēdiena baudīšanas iet atpakaļ savās alās. Kad čūskas ir aizgājušas, tad cilvēki priecīgi apēd iesāktos ēdienus un cer, ka tai gadā viss izdosies laimīgi. Bet, ja pēc burtnieku lūgšanām čūskas nenāk laukā vai nebauda uz galda nolikto ēdienu, tad viņi tic, ka tai gadā viņiem notikšot liela nelaime.”1 No citāta var secināt, ka runa ir par melnajiem zalkšiem un ka cilvēki jau sen apjautuši, ka tie nav indīgi.

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties