Secinājumi par aptauju.
1. Visvairāk šādas limonādes lieto cilvēki, kas ir vecāki par 15 gadiem. Mazāk tās lieto jaunāki cilvēki.
2. Cilvēki šādas limonādes pārsvarā lieto vai nu reizi nedēļā, vai nu vairākas reizes nedēļā. 23% šādas limonādes lieto katru dienu un 18% tādas nelieto vispār.
3. Pēc aptaujas secināms, ka vispopulārākais dzēriens ir Coca Cola, tam seko Sprite un tad seko Coca Cola Light. Pārējas limonādes arī tiek lietotas, taču ne tik lielā mērā kā šīs. Coca Cola, Sprite un Coca Cola Light kopā sastāda 70%, pārējās četras tikai 30%.
4. Respondenti uzskata, ka visnevesalīgākais limonādēs ir krāsvielas, kam seko cukurs.
5. Liela daļa cilvēku uzskata, ka lielākais cukura sastāvs ir Coca Cola. Otrajā vietā ierindojas Pepsi un trešo vietu dala Fanta un Coca Cola Light. Respondenti domā, ka vismazāk cukura ir limonādē Limpo.
6. Pēc aptaujā iegūtajiem datiem var secināt, ka cilvēki nezin cik daudz cukura satur katra no šīm limonādēm.
Secinājumi.
1. Ņemot vērā, ka informācija par ieteicamo cukura dienas devu ir ļoti atšķirīga, pastāv iespēja, ka dzērienu ražotājkompānijas izplata nepatiesu informāciju par ieteicamo cukura dienas devu, lai palielinātu pārdošanas apjomus.
2. Lietojot limonādi, ir ļoti viegli pārsniegt ieteicamo cukura dienas devu.
3. Pārmērīga cukura lietošana var izraisīt aptaukošanos un dažādas ar to saistītas veselības problēmas. Ipaši bīstami tas ir cilvēkiem, kuri viegli piņemas svarā un bērniem.
4. Saldinātāji, kas izmantoti limonādēs „Coca – Cola Light” un „Coca – Cola Zero” var kaitēt cilvēka veselībai.
5. Eksperimentāli noteiktais cukura daudzums limonādēs „Coca – Cola”, „Pepsi”, „Sprite” un „Fanta” ir lielāks nekā ražotāja norādītais.
6. Ekperimenta rezultāti apstiprina, ka limonādes „Coca – Cola Light” un „Coca – Cola Zero” nesatur cukuru.
…