Par cik Latvijas ir viena no tām valstīm, kurā iedzīvotāji ēd daudz gaļas produkcijas, tad rodas jautājums, kāda ir valstī cūkgaļas ražošanas struktūra un apjomi. Šai gadījumā iet runa par vairākiem apjomiem. Viens cik ražo gaļas produkciju, bet otrs cik izaudzē cūkgaļu Latvijā un vai ar šo izaudzēto cūkgaļu pietiek, lai apmierinātu Latvijas gaļas tirgu. Šo tēmu izvēlējos kursa darbam par cik pats strādāju šai nozarē un grāmatās izmantojamie dati ne vienmēr atbilst īstenībai.
Par darba mērķi autors ir izvirzījis cūkgaļas ražõšanas struktūras un ražõšanas apjomu attīstību pēdējo piecu gadu laikā, kas ļaus analizēt šo procesu norisi, kā arī izstrādāt secinājumus un ieteikumus šīs nozares tālākai ekonomiskajai attīstībai. Lai sasniegtu izvirzīto mērķi ir uzstādīti sekojoši darba uzdevumi:
1.Cūkgaļas ražošanas struktūras apraksts
2.Cūkgaļas audzētāji
3.Kautuvju nozīme cūkgaļas struktūrā
4.Gaļas pārstrādes uzņēmumu loma cūkgaļas ražošanas struktūrā
5.Apjomi gaļas pārstrādes nozarē
Atbilstoši darba mērķim un uzdevumiem ir veidota arī darba struktūra. Pirmajā nodaļā autors apraksta cūkgaļas ražošanas struktūru, savukārt otrajā nodaļā jau runāts tiek konkrēti par cūku audzētājiem, no kuriem arī ir visvairāk atkarīga dotās nozares attīstība. Trešajā nodaļā autors apskata Latvijas kautuvju darbības iespējas un piedāvājumus. Ceturtajā nodaļā tiek runāts par gaļas pārstrādes uzņēmumiem, kuri ir galvenie patērētāji šai brīdī cūkgaļai.
Darba izstrādes pamatā tika izmantota pieejamā literatūra par lauksaimniecības attīstību Latvijā par 2004. un 2003. gadu, kā arī „Cūku un liellopu liemeņu klasifikācija”, kura iznāca 2006. gadā. Tāpat tika izmantoti elektroniskie (Interneta) resursi. Norādes par izmantotās literatūras un citiem avotiem darbā ir sniegtas kvadrātiekavās norādot literatūras sarakstam atbilstošo avota kārtas numuru.…