Reklāma ir mūsdienu cilvēku dzīves neatņemama sastāvdaļa. Tā mēdz būt izsmalcināta un pat diktēt tendences sabiedrībā, tā mēdz būt agresīva vai bezzobaini šļupstoša, asprātīga vai apnicīga, aizkustinoša vai kaitinoša, dažkārt tā mēdz būt īsta stila pērle.
Par spīti apgalvojumiem, ka mēs pret reklāmu kļūstam imūni un uztveram to kā vizuālu troksni, kā iespēju filmas vai raidījuma pārtraukumā pagatavot tēju, pareizi pasniegta reklāma turpina manipulēt ar mūsu apziņu.
Latvijā beidzot ir ienākusi sociālā reklāma. Protams, tā ir eksistējusi arī agrāk. Taču tās klātbūtne nebija tik spilgta, sociālā reklāma drīzāk bija gandrīz nemanāma, tā iekļāvās jau pierastajā reklāmu vizuālo kairinājumu virknē. Sociālā reklāma vēl līdz šim neizraisīja tik spilgtas emocijas kā šausmas, bailes vai riebums.
Sociālās reklāmas jomā Latvijā visredzamākā organizācija ir CSDD. Viņu rīkotās sociālo reklāmu kampaņas ir divējādas – vienas šokē, rada emocionālu spriedzi un liek diskutēt par ētikas un morāles normu robežām, savukārt, otras – humoristiski, asprātīgi un sirsnīgi informē skatītāju par drošību uz ceļa.
Kādai jābūt kvalitatīvai reklāmai? Kas nosaka sociālās reklāmas efektivitāti un iespaidu uz skatītāju?
Patstāvīgā darba mērķis ir, pamatojoties uz populārāko CSDD rīkoto sociālo reklāmu kampaņu analīzi, izdarīt secinājumus par sociālās reklāmas kvalitāti un efektivitāti Latvijā.
Patstāvīgā darba uzdevumi:
1) Raksturot sociālo reklāmu tirgu Latvijā;
2) Sastādīt sociālo reklāmu kvalitātes un efektivitātes novērtēšanas kritērijus;
3) Pamatojoties uz sastādītajiem kritērijiem, analizēt populārākās CSDD rīkotās sociālo reklāmu kampaņas;
4)Veikt CSDD populārāko sociālo reklāmas kampaņu efektivitātes novērtējumu;
5)Izdarīt secinājumus par CSDD sociālo reklāmu kampaņu efektivitāti un kvalitāti, kā arī sociālo reklāmu sfēru Latvijā kopumā.…