Šīs lampas iekšējā stikla ir noklāta ar luminaforu. Luminiscējošais slānis sastāv no triādēm. Triāde – luminiscējošā slāņa elementi, sastāv no trīs punktiem, kas atbilst sarkanai, zilai un zaļai krāsai. Lampā atrodas elektronu lielgabali, kuri izstaro elektronstarus. Šiem stariem nonākot uz triādi, liekot punktiem spīdēt ar atšķirīgu intensitāti, kopumā dodot attiecīgu gaismas ēnojumu.
Uz katru triādes punktu krīt stars, kas tiek izlaists no attiecīga lielgabala, tas ir, uz zaļo punktu krīt stars no zaļā lielgabala u.t.t. Šāda efekta sasniegšanai, tiek izmantoti metāliski režģi – to uzbūve atkarīga no kineskopa tipa. Pastāv trīs veida režģi: ēnojuma, spraugu un apertūra.
Ēnojuma režģis – konstruktīvs elements televizora vai kompjūtera elektronu lampa – displeja, režģis sastāv no dzelzs un niķeļa sakausējuma. Stars iet cauri režģa šūnai (apļa forma) un nonāk tam piederošā triādes elementā.
Viens no svarīgākiem kvalitātes nosacījumiem ir minimāla atstarpe starp vienkrāsainiem triādes elementiem. Ēnojuma režģī tas saucas dot pitch. Jo tā ir mazāka jo labāka attēlojuma kvalitāte.
Spraugu režģis – displeja elements. Spraugu režģis atšķiras no ēnojuma režģa ar to, ka tas sastāv no vertikālām līnijām un triādes pieņem vertikālas elipses formu.…