Kā rīkoties plūdu gadījumā?
Par plūdiem jāinformē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests pa tālruņiem 112 vai 01, kā arī pašvaldību, lai nepieciešamības gadījumā saņemtu savlaicīgu palīdzību. Plūdu gadījumā nakts laikā izmantojiet kabatas lukturīšus un sveces, lai glābējiem signalizētu par savu atrašanās vietu.
Dodoties prom no mājas, jāņem līdzi: regulāri lietojamie medikamenti, dokumenti, nauda, pārtikas krājumi, apģērbi un apavi, kā arī citas pirmās nepieciešamības preces. Savukārt, evakuējot mājdzīvniekus, ņemiet līdz viņiem nepieciešamo barību. Atstājot māju un saimniecības ēkas, atslēdziet elektroenerģijas un gāzes padevi, vietējās apkures ierīces un iekārtas. Ēkām un būvēm jāaizver logi un durvis, lūkas un slēģi un, ja iespējams, jāaizsit ar dēļiem logi un durvis.¹
Informācija, kas jāsaņem iedzīvotājiem katastrofas attīstības posmā
Iedzīvotājiem plūdu attīstības laikā vajadzētu saņemt informāciju par to, kas konkrēti ir noticis, kuras teritorijas ir appludinātas, kā rīkoties tālāk, pie kā iespējams vērsties pēc palīdzības, kā katastrofa tiek risināta, cik ilgi vēl gaidāms līdz plūdu novēršanai.
Lai brīdinātu iedzīvotājus katastrofu un to draudu gadījumos, tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas. Informācija par evakuēšanās nepieciešamību un papildus norādījumi tiks sniegti pa radio un televīziju, vai ar policijas, ugunsdzēsēju automašīnu skaļruņu palīdzību.
…