To, lai ikviens būtu zinošs, ir nepieciešāms jau kopš mazotnes ģimenē runāt par šo tēmu. Ir daudz un dažādas spēles bērniem, kas viņiem sagādās reizē gan prieku, gan zināšanas. Ir jārīko dažādi konkursi, sacensības, kur, piemēram, jāatbild uz dažādiem jautājumiem ugunsdrošības jomā. Vajag informēt sabiedrību, cik ļoti vien iespējams. Mūsdienās neatņemama sastavdaļa ir telefons un internets, tāpēc iespējams labs risinājums būtu arī kādas aplikācijas izveide, kur ikviens varētu pildīt arī dažādus testiņus, lai pārbaudītu savas zināšanas un iegūstot punktus, tādā veidā sacenties ar draugiem.
Ja nu tomēr ir šī nelaime, ir šis ugunsgrēks, rodas jautājums, kā informēt cilvēkus? Lai cilvēks uzzinātu, ka viņam draud briesmas, atbildīgie cilvēki pie tā strādā, paziņojot informāciju radio, televīzijā, sociālajos tīklos, presē. Svarīgi ir ikvienam izmantot visas piedāvātās informāciju paziņošanas iespējas brīdī, kad tas nepieciešams. Apdraudējuma gadījumā apziņošanu var veikt arī atbildīgo dienestu darbinieki, izmantojot operatīvo dienestu transportlīdzekļus un skaļruņus. Ir nepieciešams aktulizēt to, lai cits citam nodotu informāciju, lai kaimiņu Pēteris apziņotu Māras tanti, lai Māras tante Lienīti un tā tālāk. Svarīgi ir nepalikt malā, iesaistīties ikvienam, runāt un palīdzēt. Ar informāciju var dalīties arī ar dažādiem izveidotiem bukletiem, piemērojot tos gan cilvēkiem, kas runā latviski, gan krieviski, gan angliski, gan, piemēram, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Mēs katrs esam gudrs, kad skatamies, piemēram, video sociālajos tīklos par aizdegušos ēku, bet svarīgi reizēm ir uzdot sev jautājumu – vai tiešām es zinātu, kā rīkoties, ja es nonāktu šādā situācijā? Cilvēki mēdz neaizdomāties par lietas nopietnību, kā rezultātā bieži vien savas nezināšanas dēļ cieš. Šodien katram ir telefons un būtu lieliski, ja būtu iespēja saņemt vienkārši ziņu, kad ir kāda nelaime, tomēr ne vienmēr tāda iespēja pastāv. Svarīgākais, kā informēt sabiedrību, ir likt tai iesaistīties.
…