I. Kursa projekta uzdevums
Projektējamā sakaru shēma ietver sakaru kanālu organizēšanu izmantojot sistēmu IKM120 starp punktiem A-B un sistēmu IKM30 starp punktiem B-C un B-D. Attālums starp punktiem A-B ir simti km, B-C un B-D ir desmiti km. Sakaru kanālu skaits apgabalā A-B - 250…700, bet B-C un B-D - 100…300 kanālu.
Projektējamā sakaru shēmā attēloju sakaru līnijas maršrutu starp Latvijas pilsētām: Jēkabpils (A), Dagda (B), Piedruja (C) un Robežnieki (D). Patiesais kabeļa garums ir 1,02 reizes lielāks par ceļa garumu, gar kuru iet trase. Kursa projekta galvenos izejas datus ievietoju tabulā nr. 1.
II. Sistēmas IKM 120 – 4/5 kanālu projektēšana
Pirmais projektēšanas etaps – apkalpojamo reģenerācijas punktu (APR) uzstādīšanas vietu izvēle starp galapunktiem (GP).
Līnijas IKM 120 sadalīšana sekcijās GP – ARP – ARP – GP notiek ņemot vērā reģeneratoru distances barošanas (DB) veidošanas iespējas. Aparatūras IKM 120 – 4/5 distances barošanas iekārta paredzēta 10 līniju reģeneratoriem. Veidojot distances barošanu no abiem apkalpojamiem reģenerācijas punktiem vai GP (DB no abiem līnijas galiem) maksimālais reģeneratoru skaits ir DB sekcijā ir 20, sekojoši, DB sekcijā maksimāli var būt 21 reģenerācijas iecirknis.…