Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:872695
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.05.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 18 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
1.nodaļa  Cilvēku tirdzniecības raksturojums laika posmā no 1990.g – 21.gs.    7
1.1  Eiropas Padomes 2000.gada Rekomendācijā dalībvalstīm „Par cilvēku tirdzniecību seksuālās izmantošanas nolūkā”    10
1.2  Aktuālākās problēmas Cilvēku tirdzniecībā    13
2.nodaļa  Valsts programma cilvēku tirdzniecības novēršanai    16
2.1.  Tabula - Salīdzinājums    19
2.2  Krimināllikuma akcentēšana cilvēku tirdzniecībā    21
2.3  Cilvēktiesības saistība ar cilvēku tirdzniecību    23
3.nodaļa  Cilvēku tirdzniecības upuru atpazīšana un identificēšana    25
3.1  Cilvēku tirdzniecības upuru rehabilitācija    28
3.2  Cilvēku tirzniecības situācija    29
  Secinājumi    30
  Literatūras saraksts    33
Darba fragmentsAizvērt

Cilvēku tirdzniecības pirmsākumi meklējami jau ļoti senā pagātnē. Šī necilvēciskā nodarbe pastāvēja jau pirms mūsu ēras - Senajā Ēģiptē un Senajā Divupē plaši izmantoja vergu darbu. Par vergiem parasti kļuva karagūstekņi un bēgļi. Bieži vien arī vecāki, trūkuma spiesti, pārdeva savus bērnus verdzībā gan tāpēc, lai iegūtu līdzekļus, gan arī tāpēc, lai bērns izdzīvotu. Latvijā, no vēstures aspektiem, par vergiem bija zemnieki, kuri tika pakļauti ne tikai kungam, bet arī muižniekiem. Zemnieku verdzība Latvijas teritorijā bija aktuāla līdz zemnieku brīvlaišanai, jo zemnieku nekaunīgā aplaupīšana, ar ko bija savienota zemnieku brīvlaišana Baltijas guberņās, deva iemeslu bažām, ka sāksies jauna nemieru kustība. 1 Tāpēc lai nesāktos jauni nemieri, valdība nolēma atbrīvot zemniekus pakāpeniski. Latvijas vesturē ir daudz faktu par verdzības būtību, jo pētot vēsturi ir manāmi noteikti punkti, kuri parāda, cik būtiska loma bija cilvēku paverdzināšanai tad un tagad. Laika gaitā cilvēku tirdzniecība ir ievērojami mainījusies. Cilvēku tirgotāji atšķirībā no seno laiku vergturiem izmanto jaunas un mūsdienīgas metodes, lai pievilinātu un pakļautu upurus. Mainījies arī veids, kā un kur pārdotie cilvēki tiek izmantoti. Taču būtībā mūsdienās cilvēku tirdzniecība nozīmē to pašu, ko pirms daudziem tūkstošiem gadu, – cilvēki pārdod citus cilvēkus. Tā kā verdzība pasaulē sen vairs neeksistē un cilvēks nav prece vai īpašums, kas kādam pieder, tad cilvēku tirdzniecība visā pasaulē ir uzskatāma par noziegumu. Cilvēku tirdzniecība ir rupjš cilvēka cieņas un cilvēktiesību pārkāpums. Ne velti Latvijas Republikas Satversmē 8 nodaļā ir teikts par cilvēka tiesībām.
Šāda veida noziegumi saasinājās jau 90 gadu sākumā, kad Latvija atguva sev neatkarīgu. Tas ir saistīts ar valsts pāreju uz tirgus ekonomiku un attiecīgi sociālekonomisko situāciju. Latvija, tāpat kā citas valstis, par notikušo cilvēku tirdzniecības gadījumu skaitiem un veidiem ir ierobežota. Galvenie cilvēku tirdzniecības veicinošie faktori ir sociālā atstumtība un ekonomiskā migrācija, meklējot labāku dzīvi turīgākās valstīs. Cilvēku tirdzniecība Latvijā kā jebkurā citā sociālekonomiski ne visai labvēlīgā valstī eksistē un aizvien attīstās. Iespējams, ka šīs briesmīgās pret cilvēku vērstās noziedzības formas attīstīšanās un aktualizēšanās ir likumsakarīga parādība, kas skaidrojama ar šīs problēmas vispārēju strauju globalizēšanos.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties