Pirmkārt, ko tad nozīmē „ cilvēktiesības”? Tās ir tiesību normu kopums, kas regulē attiecības starp valsti un indivīdu (indivīdu grupām); tās nosaka standartus, kādai ir jābūt valsts attieksmei pret indivīdu, kā arī aizsardzības mehānismu pret valsts, to institūciju un amatpersonu izdarītajiem pārkāpumiem.
Cilvēktiesību attīstība ir gājusi ļoti lielu ceļu un tās ir radījis pats cilvēks savā attīstības periodā , lai izdzīvotu , aizsargātu sevi un citus. Sākotnēji cilvēktiesības bija iekļautas filozofu traktātos kā, piemēram, Pitagors, Solons ( Grieķija). Tā kā cilvēktiesības pastāv jau ļoti sen , neapšaubāmi tās atšķīrās no mūsdienu izpratnes un rakstura .It īpaši verdzības laikmetā , kad tika stipri ierobežot cilvēku brīvība un ne jau visi cilvēki tika uzskatīti par brīviem , šos nebrīvos dēvēja par vergiem , kuri pat netika pieskaitīti pie sabiedrības, līdz ar to viņiem bija izslēgtas jebkādas tiesības .
Laikam ejot, arī cilvēktiesībām attīstoties , cilvēki iegūst vienlīdzīgas tiesības , un tā cilvēktiesību idejai attīstoties un pilnveidojoties cilvēki kļuva arvien brīvāki un aizsargātāki .
Šo tēmu es izvēlējos, jo uzskatu, ka tā ir aktuāla un izglītojoša mums visiem. Mēs ik dienu sastopamies ar cilvēktiesībām un ne tikai un katram sabiedrības loceklim būtu jāzina savas tiesības un pienākumus, kaut gan, zinot tos, mēs reizēm pārkāpjam savas robežas. Cilvēktiesības ir nepieciešamas katram sabiedrības loceklim.…