Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:502212
 
Vērtējums:
Publicēts: 30.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 13 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Definējiet un raksturojiet no cilvēktiesību kataloga bērnu tiesību saturu    3
2.  Kas ir Eiropas Sociālā harta un kādas cilvēktiesību normas tā satur?    8
3.  Izmantojot Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumus, izanalizējiet lietas “Lavents pret Latviju” juridisko aspektu    11
  Izmantotie avoti    17
Darba fragmentsAizvērt

Tradicionāli bērnu definē kā indivīdu, kas vēl nav pieaugušais, tomēr starptautiskajos dokumentos joprojām trūkst vienotas terminoloģijas. Dokumentos parādās tādi termini kā zīdainis (baby), bērns (infant), pusaudzis (juvenile vai adolescent), jaunietis (youth), jauni cilvēki (young persons) un nepilngadīgais (minor). Nereti vieni un tie paši termini tiek izmantoti dažādos konkrētos atsevišķos dokumentos, tie vispār netiek atšifrēti.
Saskaņā ar ANO 1990.gada Noteikumiem par tiem nepilngadīgajiem, kuri atrodas brīvības atņemšanas vietās nepilngadīgais ir persona, kas nav sasniegusi 18 gadu vecumu.1
ANO 1989.gada Bērnu tiesību konvencija definē bērnu kā “jebkuru cilvēcisku būtni, kas vēl nav sasniegusi 18 gadu vecumu, ja vien pēc likuma, kas piemērojams bērnam, viņa pilngadība neiestājas agrāk.” Vairākās valstīs tieši šī definīcija tiek ņemta par pamatu, izstrādājot nacionālos likumus bērnu tiesību aizsardzības jomā. Tas ir ļoti pozitīvs rādītājs, jo īpaši tāpēc, ka Bērna tiesību konvenciju ir atzinušas sev par juridiski saistošu vairāk kā 190 pasaules valstu jeb gandrīz visas pasaules valstis. Tāpēc tiek argumentēts, ka šīs konvencijas normas ir ieguvušas paražu tiesību raksturu. Tas, ka konvencijas definīcija tiek ievērota valstu praksē, tam ir tikai pierādījums.
Bērnu tiesību deklarācija tika pieņemta Tautu Savienības 5.asamblejā 1924.gadā. tās pieņemšanu īpaši sekmēja Lielbritānijas “Glābiet bērnus” organizācija. Vēsturiski šī deklarācija bija pirmais cilvēktiesību dokuments, kuru pieņēma starpvaldību organizācija. Deklarācijā tika likts ievērojams uzsvars uz bērnu sociālajām un ekonomiskajām tiesībām. Deklarācijā netika runāts par valstu pienākumu nodrošināt bērnu tiesības, visa atbildība tika uzlikta pieaugušajiem. Deklarācija lika pamatus starptautisko standartu izstrādei bērnu tiesību jomā.
ANO Bērnu tiesību deklarācija tika pieņemta 1959.gadā. lai gan šī deklarācija valstīm nav juridiski saistoša, fakts, ka tā tika pieņemta vienbalsīgi, tai piešķir lielāku svaru kā citām rezolūcijām.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties