*DZĪĻU PSIHOLOĢIJA- apzīmē gan cilvēka psihes jeb garīgā stāvokļa vispārīgu aprakstu, gan arī metodi nervu un psihisku saslimšanu ārstēšanai.
“Nav iespējams atsvabināties no iespaida, ka parasti cilvēki mēra ar aplamu mērauklu: viņi tiecas pēc varas, panākumiem un bagātības un apbrīno tos, kuriem tas (viss) ir, bet patiesās dzīves vērtības nenovērtē. Un tomēr jebkurā šādā vispārīgā spriedumā draud briesmas aizmirst cilvēku pasaules un viņu dvēseliskās dzīves daudzkrāsainību.”
(Z. Freids)
Jautājums par cilvēka dzīves mērķi vēl joprojām nav atradis apmierinošu atbildi. Cilvēce nezina uz kurieni virzās, un jautājums par sabiedrības nākotni nekad nav bijis tik aktuāls, kā tagad. Kā gan mēs varam nodrošināt savu nākotni, un kāds tad ir mūsu dzīves mērķis? Var jau būt, ka cilvēkam nemaz nav jāizpilda kāda noteikta misija, bet tad jau pazūd visa dzīves jēga…
Cik jautājumu uzdoti, tik uz visiem atbilde ir līdzīga- būt laimīgam! Ko ietver laime? Ko tā vispār nozīmē?
Pēc manām domām tas ir īpašs, pacilāts dvēseles stāvoklis, kas parasti nespēj būt ilglaicīgs, kur nu vēl mūžīgs. Tā ir viena no tām sajūtām, kuras mums lemts izjust savas dzīves laikā, protams, tā varētu gan būt viena no patīkamākajām…
Z. Freids savā darbā “Īgnums kultūrā” piemin divus variantus, kālab cilvēki tik ļoti vēlās būt laimīgi:
1) Lai nebūtu sāpju un nepatīkamu pārdzīvojumu;
2)“Laime”- spēcīgs patikas izjūtu pārdzīvojums.
…