1.Izvēlēties divas konkrētas datu apstrādes sistēmas (piem. teksta redaktors, operētājsistēma, izklājlapa, DBVS) un iepazīties ar interfeisa realizēšanu. Raksturot dialoga struktūru un gramatiku, kā arī paziņojumu veidus. Salīdzināt sistēmu interfeisu organizēšanu un novērtēt no lietotāja viedokļa.
2.Piedāvāt piemērotu dialoga struktūru sekojošiem uzdevumiem, pamatojot savu izvēli:
Pieprasījumu ievade viesnīcas numuru bronēšanai, ko veic tūrisma biroja darbinieks;
Starpnieku kantora mākleris meklē datu bāzē dzīvokļu variantus pārdošanai. Pieeja datu bāzes ierakstiem notiek, norādot 6 laukus – mājas sērija, uzcelšanas gads, istabu skaits, platība, izvietošanas rajons un cena.
3.Izstrādāt programmas uzdevumu realizēšanai. Paredzēt ērtu interfeisu un pamatot savu izvēli.
Klienta kods sastāv no pieciem simboliem: pirmie četri – cipari, piektais – burts. Piemēram 1543A, 0739K, 0054J. Programma nodrošina klienta koda ievadi bez nenozīmīgām nullēm un ievadīta koda atspoguļošanu uz ekrāna ar visiem simboliem.
Lietotājs ievada datumu, izmantojot vienu no piedāvātiem formātiem: dd/mm/gg, dd.mm.gg, dd mm gg. Programmas nodrošina ievadīta datuma pārbaudi atbilstoši izvēlētam formātam un ja ievadītais datums atbilst intervālam no 01.01.99 līdz 31.12.99, izvada uz ekrāna paziņojumu “IEVADĪTS 1999.gada datums” , citādi – “IEVADĪTAIS datums NAV 1999.gada datums!”.
…