Ausis ir dzirdes un līdzsvara orgāni. Ausis no gaisa uztver skaņas svārstības un pārvērš tās nervu impulsos, kas pa nerviem plūst uz smadzenēm. Katrai ausij ir trīs galvenās daļas- ārējā auss, iekšējā auss un vidusauss. Auss ir dzirdes nodrošinātāja. Arējai ausij, kas redzama ka skrimtala nav uzdevums atšķirt vienu bērnu no otra. Ārējā auss ir tās auss daļa, ko mēs dzirdam. Vidusausī ir bungplēvīte un trīs dziredes kauiņi- āmuriņš, laktiņa un kāpslītis. Dzirdes kauliņi ir vismazākie kauli cilvēka organismā. Sie trīs kauliņi pārvada skaņu no bungplēvītes uz iekšējo ausi. Iekšējās auss galvenā sastāvdaļa ir gliemezis- gliemežvaida labirints, kas pildīts ar šķidrumu. Gliemezis skaņu svārstības pārvērs nervu impulsos. Iekšējā auss nodrošina arī ķermaeņa līdzsvaru. Kaut gan mēs varam sadzirdēt ļoti dažādas skaņas, mēs tomer nedzirdam sdaudzas no tam skaņām, ko dzird dzīvnieki. Mēs arī nevaram pagriezt ausis skaņas virzienā, kā to dara, piemeram, zaķi vai zirgi- mums jāpagriž galva.
Auss skrimstala ar piltuvveida sašaurinājumu pariet ārējā auss ejā. Skrimstala palīdz uztvert skaņu, sevišķi dzīvniekiem, kam tā ir kustīga.
Skaņa nonāk ausīs pa gaisu. Taču tā izplatās arī cietvielā: kokā, plastmasā, metālā un cilvēku kaulos. Tas ļauj izveidot gan diegu telefonu gan dzirdes aparātu.
…