Pārāk resna, pārāk plakana, par daudz gara, daudz par mazu augumā ķermenis aug visos virzienos, uz sejas parādās nebijuši plankumi, te un tur sāk augt matiņi - diezin vai kāds pusaudzis ir par 100 % apmierināts ar savu ārieni.
Pusaudžu periodu vispirms iezīmē apziņas maiņa par sevi, kas sakrīt ar fizioloģiskajām izmaiņām pusaudžu ķermenī. Šīm fizioloģiskajām izmaiņām bieži vien ir cēloņa nozīme pusaudžu uzvedībā - apmatojuma parādīšanās, menustrāciju sākšanās, pūtīšu parādīšanās, kā arī dzimumhormonu pastiprināta ieplūšana asinīs var izraisīt dažādas reakcijas - no garastāvokļa maiņām līdz histērijai vai depresijai. Meitenes pusaudžu vecumā aug un attīstās straujāk nekā zēni. Vēlāk zēni tās atkal panāk un apsteidz.
Pusaudžu intensīvā stiepšanās garumā izskaidrojama galvenokārt ar kāju stobrveida kaulu straujo augšanu. Līdzīgi aug arī roku kauli, bet ķermeņa viduklis it kā atpaliek. Tādejādi pusaudža augums izskatās izstīdzējis un viņa kustības - stūrainas. Sirds apjoms pieaug 1,5 - 2 reizes, bet asinsvadi paplašinās lēnāk, tāpēc var rasties zināmi traucējumi asins cirkulācijas sistēmā un audu apgādē ar skābekli. Šādas fizioloģiskas izmaiņas pusaudžu organismā dažkārt rada paaugstinātu nogurumu un nervozitāti.
Pusaudži jāstimulē pievērst uzmanību savai pozai stāvot, ejot un sēžot. Ieteicams staigāt, nesot uz galvas kādu priekšmetu.
…