Secinājumi un priekšlikumi
Hipnoze tāpat, kā suģestija ir tik tikpat ikdienišķas nodarbes, kā ēšana, gulēšana un domāšana. Cilvēki to dara automātiski, nepiedomājot, pie tā, kā viņi to dara, vai kā tas būtu jādara, ja vien šie cilvēki paši par to padziļināti interesējas un ar nolūku, kontrolēt savas darbības. Tātad katrs no cilvēkiem hipnotizē citus un sevi to pats neapzinoties. Vienkārši izsakoties būt hipnozes stāvoklī nozīmē atrasties transā, tas ir koncentrēties uz vienu lietu vai darbību, visu pārējo apkārt notiekošo ignorējot. Spilgts piemērs ir kādas saistošas televīzijas pārraides skatīšanās, kad visa koncentrēšanās ir tikai uz ekrānā notiekošo un cilvēks nav dzirdējis, blakus esoša, cita cilvēka lūgumu, piemēram iznest miskasti, vai nomazgāt traukus. Jebkuram ir bijusi tamlīdzīga situācija un tas pierāda to, ka jebkurš no cilvēkiem ir bijis hipnozes stāvoklī transā.
Ar suģestiju ir līdzīgi, visi to dara, vienlaikus paši neapzinoties ko dara. Suģestija sevī ietver, ķermeņa valodu, balss tembru un pat elpošanas ātrumu. Visas šīs un vēl citas cilvēka veiktās darbības cita cilvēka zemapziņa pārtulko un informē apziņu, par to, kā cilvēks jūtas un ko viņš domā. Ja cilvēks to visu pārzin apziņas līmenī un skaidri saprot, ko nozīmē piemēram rokas mājiens attiecīgajā brīdī, tad viņš var vairāk kontrolēt sevi un ja vēlas izmantot šīs zināšanas lai kontrolētu citus, kā piemēram, lai veiktu kriminālo hipnozi.
Vienīgais noziedzīgais nodarījums, ko ir iespējams veikt izmantojot kriminālo hipnozi ir krāpšana. Tajā pat laikā ir problemātiski pierādīt noziedzīga nodarījuma fabulā minēto viltu. …