Nenoliedzami, visi šie noziedzīgie nodarījumi saistās ar cilvēku dzīvībām, veselības sakropļošanu, mantas iznīcināšanu vai bojāšanu, tātad lielākoties visi šie noziedzīgie nodarījumi saistās ar cietušajiem.
Cietušā vieta un nozīme kriminālprocesā joprojām ir viena no galvenajām tēmām, un ne tikai Latvijā, bet arī vairāku citu Eiropas valstu kriminālprocesā.
Izvirzītie mērķi: Noskaidrot kādas ir cietušā tiesības, pienākumi un atbildība kriminālprocesā, kuri normatīvie akti to regulē, kā rīkoties, ja esi cietis no noziedzīga nodarījuma, kāda loma cietušajam ir tiesas sēdē, kādā apmērā un kādos gadījumos cietušajam pienākas kaitējuma kompensācija, izpētīt Juridiskās palīdzības administrācijas funkcijas, kompetenci.
Uzdevumi: Lai sasniegtu augstāk minētos mērķus referāta izstrādei, būs nepieciešams izpētīt tādus normatīvos aktus kā Kriminālprocesa likums, Valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības likums, Likums „Par Valsts kompensāciju cietušajiem”, Juridiskās palīdzības administrācijas nolikums, Noteikumi par valsts kompensācijas pieprasījuma veidlapas paraugu, Krimināllikums, izpētīt publikāciju „Jurista Vārds”.…