2. CESIJAS PIELIETOŠANA
Cesija rada izmaiņas triju personu tiesībās un pienākumos, kas zināmā mērā var skart vēl citu personu tiesības un intereses.
Cesijas galvenais rezultāts ir prasījuma tiesību pāreja no cedenta cesionāram. To apzīmē arī ar terminu „singulāra tiesībpārņemšana”. No cesijas spēkā stāšanās brīža cedētais prasījums kā apgrozāma vērtība pārstāj būt cedenta mantas sastāvdaļa un kļūst par cesionāra mantas daļu. Svarīgi atcerēties, ka cedents saglabā savu stāvokli ka kreditors tiesiskaja attiecībā, no kuras izriet cedētais prasījums. Ja izrādās, ka cesija nav spēkā, cedents pats var realizēt prasījuma tiesības. Cesionārs kļūst par jaunu kreditoru attiecībā pret paradnieku, kurš, par to var arī nezināt.
Līgumiskā cesija ir spēkā no tās noslēgšanas brīža, ja vien līdzēji nav vienojušies par citu cesijas līguma spēkā stāšanās laiku. Ja cedēts prasījums, kuram vēl nav iestājies izpildīšanas termiņš, tad cesionārs nevar tūlīt prasīt izpildījumu, bet cedents vēl nedrīkst veikt tādas darbības, kas ietekmē cesionāra iespējas un tiesības izlietot cedēto prasījumu, piemēram cedēt prasījumu vēl kādam citam.
…