Čērčila jaunība, viņa politiskās karjeras aizsākumi.
Vinstons Čērčils, kādu viņu lielākoties atceras, ir patukls vīrs ar pliku galvu un īgniem, bet labsirdīgiem sejas pantiem. Neatņemama sastāvdaļa Čērčila tēlā ir cigārs zobos. Politiķis jau kopš agras jaunības ir bijis ļoti mērķtiecīgs un apņēmīgs – cilvēks ar ļoti lielām ambīcijām. Tas savā ziņā ir bijis gan viņa pluss, gan mīnuss. Ļoti bieži sava impulsīvā rakstura dēļ Čērčils nonāca nopietnos konfliktos ar citiem politiķiem un pat kolēģiem. Viņš bija ļoti prasīgs, nepacietīgs un uzstājīgs.
Vinstons Čērčils ir dzimis 1874.g. Blenheimas pilī, Vudstokā – Oksfordšīras lauku apkaimē. Lai cik ļoti Čērčils mīlēja Blenheimu visu savu mūžu, tā nekad nekļuva par viņa īpašumu, un viņš pats nekļuva par Marlboro hercogu. Jau no agras bērnības Vinstonu aizrāva politika. Viņš juta līdzi un atbalstīja savu tēvu – ievērojamu un skandalozu politiķi – Lordu Rendolfu, lai arī abiem ar tēvu nebija pārāk tuvas attiecības. 1880.g Čērčils sāk apmeklēt Herovas skolu, bet vēlāk viņš tiek aizsūtīts uz Franciju, lai papildinātu savas franču valodas zināšanas. Kļuva skaidrs, ka Vinstons savu karjeru neturpinās universitātē, tāpēc parādījās doma par armiju. Lai arī Lords Rendolfs šādu izvēli neatbalstīja, tomēr pēdējā vēstulē pirms nāves viņš garantēja dēlam veiksmīgu militāro karjeru. Kad nomira tēvs, Vinstonam bija tikai 20 gadi. 1893.g. Čērčils bija iestājies militārajā koledžā – Sandhērstā, un vēlāk tika oficiāli piekomandēts 4. huzāru pulkam. Tomēr arvien vairāk iezīmējās tas, ka Čērčila mērķis ir tieši politika – viņš apzināti „veic priekšdarbus”, lai nogludinātu sev ceļu uz parlamentu. Vinstons ļoti daudz lasīja un mācījās. Viņa bijušie skolotāji viņu kopumā novērtēja kā nepatīkamu tipu. Tomēr Čērčils bija gudrs, drosmīgs, brīžiem pat pārgalvīgs.
Šajā huzāru pulkā, kurā Čērčils bija 2. leitnants, viņa alga bija tikai 300 mārciņas, toties viņš pats uzskatīja, ka, lai varētu dzīvot atbilstoši savam rangam, viņam jāsaņem vismaz 500. Pēc biogrāfa Roja Dženkinsa domām, tieši šis ir iemesls, kāpēc Čērčils pievērsās kara korespondencei.1
…