Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:694230
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.01.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 11 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Cenzūra    4
1.1.  Cenzūras vēsturiskā attīstība    5
2.  Cenzūra un demokrātija    7
3.  Cenzūras loma valstī    8
4.  Cenzūra un vārda brīvība cilvēktiesību dokumentos un normatīvajos aktos    10
  Secinājumi    12
  Nobeigums    13
  Izmantotā literatūra un avoti    14
Darba fragmentsAizvērt

„Ja jūs esat par vārda brīvību, tad jūs esat par tiesībām paust tieši tos uzskatus, kurus nicināt. Citādi jūs neesat par vārda brīvību.” /Noums Čomskis/ [15]
Vārda brīvība ir viena no cilvēka brīvībām, kas ir cilvēktiesību neatņemama sastāvdaļa. Vispārējā Cilvēktiesību deklarācijas Preambulā minēts, ka cilvēku augstākais centiens ir radīt tādu pasauli, kurā cilvēkiem būs vārda un pārliecības brīvība, kur tie būs brīvi no bailēm un trūkuma. Šādu pasauli diezin vai ir iespējams radīt, jo kamēr pasaulē pastāv un pastāvēs bailes, tikmēr nebūs iespējama pilnīga vārda un pārliecības brīvība. Daudzviet pasaulē vārda brīvības ierobežošanas vietā tiek ierobežota cenzūra – tas, kas apdraud šo tik svarīgo cilvēka brīvību.
Es izvēlējos šādu kursa darba tēmu, jo jautājumi par cenzūru, tās nepieciešamību un pieredzi pagātnē, sabiedrībā ik pa laikam aktualizējas. Iemesli ir dažādi – kāds skandāls, kas saistīts ar personas privātās informācijas publicēšanu, interneta vides kā domu izteikšanas vietas popularizēšanās un daudzi citi. Cilvēki bieži vien jauc cenzūru ar visatļautības ierobežošanu. Tiesības uz brīvu domu apmaiņu un komunikāciju (preses, vārda brīvība u.c.) būtībā ir neierobežotas, tādēļ pastāv ļoti liela iespējamība, ka šīs tiesības varētu aizskart kādas citas personas tiesības (piem., tiesības uz cilvēka cieņas ievērošanu). Tieši tādēļ ir radīti noteikumi, kādos gadījumos šīs tiesības - brīvi izteikt savas domas - drīkst ierobežot.
Tiesības uz vārda brīvību piemīt ikvienam no mums, neraugoties ne uz tautību, ne dzimumu ne arī kādiem citiem faktoriem. Šīs tiesības lielā mērā piemīt arī masu saziņas līdzekļiem, jo tie ir lielākie starpnieki domu apmaiņā, ideju paušanā (utml.) starp indivīdiem. Tādēļ šajā darbā aplūkosim, kas un kā regulē to darbību.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties